Сергей Танчинец
обзор

Лето «БЕZ ОБМЕЖЕНЬ»: украинские рок-романтики выступили в Одессе

Закарпатская рок-группа «БЕZ ОБМЕЖЕНЬ» образовалась еще в 1999 году, и теперь является одной из ведущих на современной украинской сцене. Песни «БЕZ ОБМЕЖЕНЬ» — о любви, человеческих отношениях, свободе, патриотизме, о том, что касается каждого из нас. 23 августа, в канун 30-летия независимости Украины, музыканты дали большой концерт на Летней площадке Морвокзала. Сперва прозвучали более лирические песни, а когда заиграли «Зорі запалали» и «Без неї ніяк», зал уже подпевал и танцевал. Музыканты исполнили также свою единственную композицию на английском Undergound и знаменитую песню «Героям».

Во время автограф-сессии журналист Folga’ пообщался с солистом группы Сергеем Танчинцем — говорили о планах, творчестве и Одессе.

Сергей Танчинец в Одессе

Сергій, ви багато виступаєте по Україні. Поділіться: чи відрізняється одеська аудиторія від інших?

— Сьогодні чудовий день: блиск у ваших очах, посмішки на обличчі, щире захоплення та якісний 4G від партнерів Київстар. Прекрасне літнє морське портове шумне світле тепленьке місто Одеса. Ми дійсно буваємо у вас часто, два-три рази на рік, і у нас тут не трапляється поганих виступів. Тут ми можемо зустрітись як з одеситами, так і з приїжджими. У міста є своя атмосфера, і це відчувається. Приїжджаємо до Одеси із задоволенням!

Сергей Танчинец с поклонниками

Звісно, Одеса — це місто контрастів, і треба бути тут обережним, бо можна залишитися без штанів (смеется. — Прим. ред.). Але насправді це гарне охайне європейське місто, історичне, нічим не відрізняється за температурою зали — навпаки, багато патріотично налаштованих людей. Одесити активно долучаються до тих пісень, що ми співаємо, з національною ідеєю та присвячених українським героям. Тому тут завжди класно!

Чи є плани щодо закордонних турів?

— На момент введення карантину у нас були домовленості про 50 світових концертів, майже всі континенти, крім Австралії, та 30 з них вже було заведено у продаж, тобто квитки вже почали продаватись. Але ясно, що всі плани посунулися на рік.

Книга Ukraine
Сергей Танчинец презентовал книгу Ukraine

З жовтня 2021-го ми поїдемо у великий всеукраїнський тур, який завершиться 24 серпня 2022 року на стадіоні «Олімпійський», а після цього з осені 2022 року ми плануємо зробити паузу з концертами в Україні та поїхати світом, пуститися берега, до наших українців, які проживають за кордоном, і не лише. Адже за кордоном в останні роки зацікавилися українською музикою, Україною взагалі. Тому хочемо відновлювати наші закордонні концерти, всі домовленості в силі.

Чи є бажання перекладати пісні з української або писати англійською?

— Так, продюсер нашої групи постійно просить про переклад, хоча я до цього ставлюся трошки скептично. Є в нас знайомий dj Паша, він дуже добре володіє англійською, ми з ним листуємося щодо перших двох треків, намагаємося художньо перекласти англійською, аби воно цікаво й правильно звучало для носіїв цієї мови.

Лидер «Беz обмежень»

Я чому скептично ставлюсь: якщо ви будете слухати англійця в перекладі, це не зовсім те. Інколи серйозні треки можуть звучати комічно. Мені дуже не хочеться, аби серйозні тексти звучали так. Тому або ми будемо сильно заморочуватись і перекладати, аби це вийшло правдиво, більш схоже на гарну англійську, або, якщо не буде виходити, ми відмовимося від цієї ідеї.

Чи не думали ви про нові творчі колаборації, як, наприклад, з Kozak System?

— Це ж така штука, яка йде від серця. З Kozak System, С.К.А.Й. співпраця відбулася на часі, після подій у Білорусі, пісня «Героям» стала спільною для українців та білорусів, тому що це було дуже актуально. Поки що ми про якісь конкретні колаборації не думали, є певні думки, але зараз таких чітких планів, про які б я вам міг розказати, немає. Всяке може статися, ми завжди креативимо, щось вигадуєм: подивіться історію останніх, карантинних років: є багато ідей, які ми успішно реалізували (згадати, наприклад, безпечні автоконцерти, які ми проводили минулого року).

Интервью солиста «Беz обмежень»

Розкажіть про пісню «Колискова». Як вона стала саундтреком фільму «Заборонений»?

— Це взагалі пісня не наша, вона з 70-х років, гурту «Рутенія», а нас попросили підготувати саме цю пісню, саундтрек, і ми погодилися, почули її по-своєму, зробили аранжування й записали її для фільму.

Солист «Беz обмежень» интервью Folga’
Автограф солиста «Беz обмежень»

Ваші побажання читачам Folga’, одеситам.

— Друзі, ви живете в одному з найчарівніших місць і міст України! Любіть своє місто, атмосферу, в якій ви живете, любіть одне одного, цінуйте одне одного, слухайте і, найголовніше, чуйте одне одного — і все обов’язково буде добре. З Днем незалежності!

Одесский Морвокзал Сергей Танчинец с фанаткой
Сергей Танчинец с одесскими фанами
Сергей Танчинец с одесским фан-клубом
книги Ukraine с афтографом
Фото: Станислав Кинка, Николай Вдовенко