
«Осінь-зима 2021/2022»: модний чек лист, головні тренди сезону та ідеальний базовий гардероб

«Мода плинна — стиль вічний», — так казав відомий кутюр’є Ів Сен Лоран. І дійсно, лише однієї трендової речі замало, щоб створити ідеальний образ, який одночасно підкреслить фігуру та статус. Тому, щоб ви не помилилися при формуванні осінньо-зимового гардероба, Folga’ звернулася до дизайнерки та прогнозистки моди Ірини Сидорук. Вона допоможе не загубитися у трендах цього сезону та пояснить, як носити такий одяг.


Головні тренди сезону осінь-зима 2021/2022
Мікротренди
Мікротренди
Пандемічна реальність створила умови для виникнення тренду на затишок та комфорт. Це виразно виявилося у трикотажних тканинах, багатошаровості, фасонах оверсайз та коконових формах. А щоб досягти при цьому привабливості одягу, дизайнери значної уваги надали тактильному сприйняттю тканин: вони приємні до тіла, в них можна загорнутися та відчувати себе захищеним. Багато брендів орієнтуються зараз на одяг для дому.
Андрогінний стиль одягу та унісекс будуть з’являтися в колекціях дизайнерів ще як мінімум п’ять років. Де це побачимо? Дівчата вдягають оверсайз: піджаки з масивними плечима та чоловічі брючні костюми (до речі, цьому трендові вже понад три роки). У чоловічому гардеробі натомість з’явилася палітра рожевого, бузкового, салатового та жовтого кольорів, кропверсії жакетів та футболок, а також шорти-штани. Зараз дуже стильно вдягати костюми з шортами замість штанів та топами замість футболок.
Перешивання одягу — непоганий помічник при створенні креативного образу. Багато закордонних та вітчизняні дизайнери, зокрема Ксенія Шнайдер, купують джинси в секондхендах, віддають їх до хімчистки, а потім перешивають. В результаті маємо ексклюзивні вироби, серед яких сукні, комбінезони та навіть шуби з деніму.
Порада. Наважтеся передивитися гардероб та перешити старі речі. У чоловічому арсеналі можна віднайти жакет, жилет, штани — з них вийде стильний жіночий комплект. А якщо натрапите на джинси, то вам пощастило: з них можна зробити будь-що — і сукні, і печворк-ковдру, і спідницю, і костюм, і все, на що вистачить фантазії.
Серед глобальних трендів — кроссезонні колекції, тобто одяг без прив’язки до конкретної пори року. Можна вдягати взимку туфлі та шубу, а влітку — чобітки та сукню.
Як скласти базовий гардероб на осінь та зиму
Основне завдання перед осіннім шопінгом — переглянути весь гардероб. За літо ми, як правило, забуваємо про те, що в нас є, та купуємо навмання. Як наслідок, або повторюємося, або отримуємо непотріб. Раджу спершу розкласти одяг на три купки: перша — те, що будемо вдягати, друга — те, що не носимо чи чого хочемо позбавитися, і третя — як я кажу, НЛО, тобто одяг невідомого призначення. Це з серії «Не розумію, з чим це вдягати та як носити», «Навіщо я це купила?» та «О господи, а це що?» Після того, як ми перебрали всі речі, складаємо перелік купування, до якого занотовуємо, що конкретно з предметів одягу потрібно докупити, перешити, до чого додати аксесуари.


Порада. У жодному разі не женіться за всіма трендами. Грамотний шопер та стиліст просто додає до свого стилю кілька актуальних трендів. Навіщо? Щоб актуалізувати гардероб і завжди залишатися модним та цікавим.
Дуже важливо вивчати особливості своєї зовнішності: що конкретно вам пасує, а що ні. Також вивчаємо кольорову палітру у зоні обличчя. Це можливо зробити в домашніх умовах: наприклад, підберіть дві тканини холодного та теплого відтінків синього, прикладіть їх до обличчя та визначте, який вам більше пасує. Це, звичайно, не професіональний спосіб, але доволі результативний.
Наступний момент — будова тіла. Якщо жінка має нижній тип фігури (коли стегна ширші за плечі), їй потрібно всю увагу акцентувати на верхній частині образу. Таким чином ми врівноважуємо пропорції тіла та формуємо силует пісочного годинника. Якщо у жінки, навпаки, широкі плечі та вузькі стегна, то можемо додати об’єму знизу. Як? Або спідницею кльош, або фактурними тканинами, або яскравими елементами, принтами...
Озброєні знаннями щодо особливостей свого тіла, актуальних трендів та маючи wish list, йдемо до крамниці. Так ми заощадимо і час, і гроші.
Антитренди сезону осінь-зима 2021/2022. Що варто відкласти трохи далі чи взагалі позбутися?
Туфлі-стилети на платформі
Туфлі на платформі з гострими підборами застаріли. Тому, добираючи нове взуття, краще звернути увагу на товсті підбори. За приклад для наслідування можна розглянути туфлі з останньої колекції Versace.



Приталені жакети та сорочки
Оскільки зараз у моді оверсайз, обтислі речі вже не актуальні. Проте не поспішайте позбавлятися улюбленого одягу. Він може знадобитися ще. Як мінімум, аби збалансувати об’єми взимку.
Джинси скінні
Можна їх сміливо на певний час відкласти. Але якщо є відчуття, що оверсайзу та багатошаровості занадто, можна вдягти скінні під подовжені кардигани чи жакети. А краще за можливості замінити їх на прямі джинси чи легінси з вирізами біля кісточок.
Мікроокуляри
Коментарі, мабуть, зайві, зважаючи на те, що осінь розпочалася лижними аксесуарами.



Перли зараз у дизайнерів у пошані, вони доречні в прикрасах — сережках, браслетах, кольє. Тільки не шпильки.
Тренд останніх років полягає у натуральності. Вона панує як у макіяжі та манікюрі, так і в зачісках. Тому, вирушаючи кудись, достатньо просто вимити голову та акуратно зачесатися.


З яких речей має складатися базовий гардероб підлітка
Одяг для підлітка — це переважно мас-маркет: недорогий та практичний. Діти швидко ростуть, тому інвестувати в дорогі бренди не бачу сенсу. Покоління альфа не дуже женеться за брендами, для нього важливі зручність та екологічна тема. Тому підліткам я рекомендую такі бренди, як Mango, Mohito, Zara, H&M, Bershka та Stradivarius. Коли я викладала в університеті, одного разу запропонувала озватися тим, хто вдягається у секондхенді, — більшість дітей підняли руку. З іншого боку, ми — покоління X та Y, не зважаємо на шкоду, якої завдаємо природі, а наші діти та онуки хочуть зберегти планету майбутнім поколінням. І Ґрета Тунберг на обкладинці Vogue — яскравий приклад цьому.


Наскільки зараз актуальний family look?
Family look — тема, яка не є актуальною вже років п’ять точно. Колись його придумали для камінних новорічних фотосесій в однакових піжамах, але потім щось не склалося. Один з моїх вчителів зі стилістики в Ризі, Констянтин Богомолов відзначав: «Коли я бачу маму та доньку в однакових рожевих сукнях, і поруч чоловіка з рожевим метеликом, то кажу: «О, жінка позначила всіх навколо». Тепер це виглядає кумедно. Family look має право на життя, але може проявлятися в ледь помітних деталях, схожих фактурах одягу, проте вдягатися в один колір я б не радила.
Стильний офісний гардероб — який він? Якими правилами треба користуватися при його формуванні?


Офісний стиль вимагає строгих силуетів. Ми не можемо собі дозволити вдягнути романтичні блузи, волани чи стрічечки, хоча в образі можуть мати місце елементи деконструкції, як у колекціях Yohji Yamamoto та Kenzo. Офісний гардероб складається з жакетів, штанів, спідниць, блуз та сорочок. А якщо наближається, наприклад, ділова п’ятниця, але треба відповідати офісному дрес-коду, то у такому випадку ідеальними будуть джинси з органічного деніму темного кольору та біла блуза. Звертайте увагу на спосіб носити одяг: як ми підгортаємо рукава, як одягаємо під сорочку топ та застібаємо певну річ. Також потрібно стежити за ступенем відкритості одягу, зокрема за викотом декольте.
Традиційними для ділової моди є темна палітра богемних відтінків коштовних каменів (темно-зелений, темно-синій, темно-бордовий, темно-фіолетовий, чорнильний) або широка пастельна гама. Останню варто використовувати для сорочок, топів та футболок, якщо вдягати їх під піджак. Якщо потрібно створити вечірній діловий образ, то краще обрати костюми та комплекти в пастельній гамі. До речі, пастельні відтінки гарно між собою поєднуються.
Пам’ятаймо про ділові комбінезони, жилети, тренчі та пальто, які можуть доповнювати ваш діловий гардероб.
А загалом тема дрес-коду трохи застаріла. Якщо раніше я розповідала на лекціях, що борода в офісі — це моветон, то зараз її наявність — абсолютний тренд.


Інстатренди, блогери та інфлюенсери
В інстаграмі є велика кількість блогерів-стилістів, і люксові бренди доволі часто виділяють серйозний бюджет на рекламу в їхніх акаунтах. Вести такий блог енергетично та трудомістко, адже потрібно мати достатньо знань та добре підібрану команду професіоналів. Якщо все це є, на їхніх образах можна тренувати око та відчуття стилю, прислухатися до їхніх fashion рекомендацій. Я можу порадити підписатися на Каріну Нігай, Маріанну Єлісєєву і, звичайно ж, на мій блог. Це дуже зручно — щодня бачити у стрічці найсвіжіші тренди та читати корисні поради стилістів. Так, переглянувши пости десяти блогерів, вже будете чітко розуміти, що в моді зелений та бузковий кольори, знати, як добирати та поєднувати предмети одягу та формувати гардероб відповідно до модних тенденцій.



