Тарас Ріхтер
Стиліст-перукар, стиліст конкурсу «Міс Україна Всесвіт», коуч бренду Goldwell, технолог професійної лінії догляду за волоссям Paul Mitchell, лауреат премії Color Zoom.
Тарас Ріхтер

Як отримати ідеальний блонд та не зіпсувати волосся?

Мрієте стати ефектною блондинкою та зберегти при цьому здорове волосся? Пам’ятайте, що цей процес — справжня наука, адже волосся треба не лише грамотно знебарвити, пофарбувати та затонувати, але згодом правильно дбати про нього. Тому, починаючи такі глобальні зміни зовнішнього вигляду, варто зважити всі за та проти та лише після цього вирушати до салону. Але ідеального блонду, який буде виглядати дорого та природно, — досягти можливо, вважає стиліст з волосся Тарас Ріхтер. Головне — не поспішати та чітко виконувати всі рекомендації фахівця.

Найперше — слід вибрати правильного майстра. Перегляд портфоліо в інстаграмі може справити хибне враження, адже туди потрапляють фотографії зі вдалими фільтрами та правильно виставленим світлом. Тому важливо спілкуватися з майстром особисто — почніть зі спілкування в мережі, потім прийдіть на консультацію до салону. Після спілкування стане зрозуміло, з ким ви хочете працювати над новим образом.

Обов’язково треба розповісти майстрові історію догляду за своїм волоссям: чи виконувалися якісь агресивні процедури, наприклад, хімічне вирівнювання чи завивання, кератинове випрямлення чи фарбування хною. В такому випадку краще оминати блонд, оскільки є ризик невідворотно пошкодити структуру волосся. Але якщо бажання стати блондинкою непереборне? Почніть з процедури відновлення, повторіть її три-чотири рази, а потім на кількох пасмах проведіть тестове освітлення. Якщо вони видали гарний результат, тоді починаємо «глобальну» зміну кольору.

Інструменти для перукарів

Будьте готові, що перехід у блонд може стати тривалим та важким процесом, до того ж фінансово витратним. Гарний та якісний блонд — це цілий ритуал. Середня вартість довжини до лопаток — приблизно 5000 грн за одну процедуру, яка охоплює догляд, фарбування та тонування. Триватиме вона близько 3,5 години. З того моменту щомісяця вам потрібно буде профарбовувати коріння та робити загальне тонування, дбати про волосся вдома та користуватися спеціальною косметикою, що містить усі потрібні компоненти.

Хочу бути блондинкою! Чи варто?

Блонд палітра відтінків

Есть несколько способов проверить, пойдет ли вам тот или иной цвет. Например, сейчас довольно много мобильных приложений, которые позволяют наложить на фотографию разные прически. Второй вариант — примерить парик. Конечно, оба способа не гарантируют стопроцентного попадания, но так вы быстрее всего увидите результат и поймете — нравится он вам или нет? Но учитывайте, что если у вас волос азиатского типа, то его довольно сложно осветлить без последствий. Поэтому вы вряд ли получитесь яркой блондинкой, скорее, станете медового оттенка.

Є кілька способів перевірити, чи пасує той чи інший колір. Наприклад, зараз доволі багато мобільних застосунків, які дають змогу накласти на фотографію різноманітні зачіски. Серед варіантів — примірювання перуки. Звісно, вони не гарантують стовідсоткового влучення, проте так ви швидше побачите результат та зрозумієте, подобається вам чи ні. Але враховуйте: якщо у вас волосся азійського типу, то його досить важко висвітлити без наслідків. Тому малоймовірно, що ви станете яскравою блондинкою, — скоріш медового відтінку.Блонд зобов’язує до відвідування салону раз на три-чотири тижні, але не всі на це готові. В такому випадку можна розглянути варіант омбре, балаяж, мелірування чи air-touch. Я б рекомендував їх дівчатам, яким не пасує світле волосся біля коріння, тим, кому подобається експериментувати, та тим, хто хоче гру кольору з блискучими пасмами. Тоді до салону можна ходити раз на три-чотири місяці, а комусь ефекту може вистачити й на пів року. Однак тонувати волосся доведеться.

Позбавитися регулярного тонування неможливо. При освітленні ми прибираємо натуральний пігмент волосся, та воно залишається порожнистим. Цю порожнечу треба чимось наповнити. Можна додати необхідні пігменти в улюблені маски та кондиціонер. Це надасть змогу досягти чудового результату навіть у домашніх умовах. Обов’язково порадьтеся з майстром, як зробити правильно, щоб не отримати несподіваний колір. Не варто купувати кольорові кондиціонери з масмаркету, оскільки концентрація пігменту в них може бути завелика, та ви отримаєте непередбачуваний ефект.

як підібрати колір волосся
чому пушиться волосся

Я готова до перетворення! Який окисник обрати?

При фарбуванні, освітленні та знебарвленні волосся завжди використовуємо агресивні перманентні фарбники на прикореневій ділянці. Застосовувати їх на всю довжину — заборонено. Що нижчий відсоток окисника, то чистіший блонд ми отримаємо, при цьому уникнувши пошкодження структури волосся та опіку шкіри голови. Це думка більшості колористів світу.

Окисник для волосся в чому різниця

Краще посидіти зайві 10–15 хвилин, аніж мати неприємні наслідки. На жаль, не всі майстри дотримуються цього принципу та наносять агресивний продукт на раніше пошкоджену структуру. Такими маніпуляціями можна довести волосся до стану синтепона за 6–8 місяців. Тому на довжину можна застосовувати лише фарбники прямої дії, наприклад, кольорові маски або інші тонуючі продукти, але в жодному разі не перманент.

Чи обов’язково знебарвлювати волосся, щоб отримати блонд? Це залежить від первинного кольору вашого волосся. Якщо ви брюнетка, то без знебарвлення ми не зможемо досягти потрібного рівня освітлення. Максимум — карамельно-медові відтінки. Якщо натуральний колір на рівні 8 — то це вже досить світла база, яку не потрібно знебарвлювати, можна просто зробити освітлення за допомогою фарбника. Також важливо враховувати структуру волосся та чутливість шкіри голови. Наприклад, необхідно надзвичайно обережно працювати з тонким волоссям — для них протипоказані пудри, порошки та інші агресивні фарбники. А у випадку, коли працюємо з сивиною, вони будуть доречні. Сиве волосся порожнє, тому фарбники з нього швидко змиваються. Тут використання пудри обґрунтоване: вона дає змогу розпушити структуру волосся та зробити їх чистішими, підготувавши до тонування та отримання ідеальних платинових відтінків.

Оля Діброва зачіска

Будь-яке стійке фарбування впливає на структуру волосся, тому «безпечні» та «еко» фарбники, а також заяви «наш фарбник безаміачний» — це лише чудовий піар-хід. Адже якщо фарбник позиціонується як «безаміачний», то що тоді є в його складі? Аміак — це летка речовина, яка випаровується після нанесення, та до структури шкіри вона не просочується, на відміну від безаміачних замінників. Ви можете бути чутливими до запаху, але він використовується в такій мінімальній концентрації, що отруїтися ним неможливо. Тому «нешкідливий блонд» — це маркетинг, адже структура волосся змінюється, та, на жаль, не на краще.

Я тепер блондинка! Як правильно дбати про волосся?

Для домашнього догляду недостатньо просто шампуню та кондиціонера — варто додати маски, олії та термозахисні засоби. Також краще забути про часте використання прасок для волосся та плойок, адже найпоширеніша проблема — зміна якості волосся, воно стає ламким та сухим. Коли ми працюємо з освітленням, то втрачаємо майже 80% природного наповнення волосся, тому воно потребує додаткового живлення та зволоження. Звертайте увагу на продукти з кератиновою та ліпідною основою — це те, що надає волоссю еластичності та міцності. Не варто плутати кератиновмісний догляд із кератиновим випрямленням. Я не рекомендую робити цю процедуру фарбованим блондинкам, тому що є ризик отримати зачіску Слави Полуніна з його «Снігового шоу».

Своєю чергою салони пропонують чудові процедури, які наповнюють структуру волосся. З власного досвіду рекомендую:

awg paul mitchell

Догляд AWG від Paul Mitchell. Продукт створено на основі гавайського імбиру, він є потужним джерелом зволоження. Друга його особливість — три молекули кератину: велика, середня, маленька, які потрапляють до структури пошкодженого волосся та наповнюють його.

щастя для волосся lebel

Догляд «Абсолютне щастя для волосся» від Lebel. Він складається з 14 етапів, але після нього ви залишаєте салон з розкішним важким та гарним волоссям.

Чогось хочеться, а чого — не знаю: експерименти з натуральним блондом

А що робити, коли в натуральної білявки виникають думки: «Хочу темніший відтінок»? Насамперед варто бути дуже обережними, адже після фарбування може виникнути неприйняття себе, наче ви бачите в дзеркалі зовсім іншу людину. Щоб уникнути цього ефекту, я завжди спочатку використовую тон на один-два рівня темніший, який трохи згодом змивається. Якщо експеримент сподобався, тоді можна фарбувати волосся повністю. Але з досвіду знаю: через деякий час майже всі клієнтки хочуть повернутися до рідного кольору.

Є варіанти, як зробити це безболісно. Натуральне біляве волосся пухке та порувате, тому пігмент з нього зникає доволі швидко. Можна запропонувати глибокі процедури догляду, які своєю масою замістять пігмент. За три-чотири візити до салону ви повернетеся у свій натуральний колір. Навряд чи зможемо одразу отримати платину, але золотистий та бежевий — цілком. Трапляється, що ці відтінки спричиняють паніку як у майстра, так і в клієнта — адже хотіли отримати арктичну блондинку! Тоді застосовують попелястий пігмент, при цьому варто пам’ятати, що він синього напряму, та в поєднанні з золотом видасть зелень. Тому обов’язково слід додавати фіолетовий пігмент для нейтралізації жовтуватості.

Ready in LED зачіска
кольорові пасма на світлому волоссі

Щодо трендових різноколірних відтінків, то тут можливість повернутися в рідний блонд залежить від продукту, з яким ми працюємо. Перший варіант (я віддаю перевагу саме йому) — це фізичні барвники. Я б порівняв їх із лаком для нігтів: ми ним вкрили поверхню, а з часом він стерся. Так і з волоссям — нанесли барвник та отримали яскравий колір, який вимивається до початкової основи упродовж двох-трьох тижнів. Стійкіші продукти такого спрямування можуть протриматися місяць-півтора, але також практично цілком сходять з волосся. Другий варіант, який особисто я не рекомендую, — це побутові фарбники. Вони, на жаль, не вимиваються. Ви знайдете їх на полицях масмаркету із закликом «Зроби собі рожевий/синій колір сам». Одразу після нанесення відтінок яскравий та гарний, але дуже швидко вимивається, перетворюючись на щось незрозуміле.І коли клієнт після цього приходить до салону, то зробити з волоссям уже нічого не можна. У складі таких фарбників метали, які потрапляють глибоко до структури волосся та при освітленні видають тон від синього до зеленого. Це, на жаль, виправити неможливо, тому краще не користуватися таким способом фарбування.

Отже, як зберегти ідеальний блонд та не зіпсувати волосся? Головне — використовуйте якісний, правильно підібраний догляд. Та довіряйте майстрам — вони поганого не порадять.

Фото: з особистого архіву колумніста та shutterstock.com
Юлія Котляр
Автор(ка):
Юлія Котляр