I SEE PHOTO Awards: відкриття незвичайної фотовиставки у просторі Invogue#Art

Торік у жовтні в Україні відбувся фінал міжнародного конкурсу I SEE PHOTO Awards. Серед сотні учасників експертне журі обрало чотирьох фіналістів.

До головних особливостей конкурсу можна віднести те, що він був вузькоспрямованим, та роботи відбиралися галерейного та декоративного форматів. Крім того, у конкурсі брали участь лише серії фотографій.

Фіналістами I SEE PHOTO Awards стали:

  • Артфотографиня року — Віра Мінайлова з серією «Фрески з майбутнього»

  • Перше місце — Тетяна Мицик («Суспільство споживачів»)

  • Друге місце — Михайло Рай («Точка»)

  • Третє місце — Катерина Куцевол («Я вільна»)

  • Четверте місце — Ольга Степаньян («Рівновага»)

Роботи фіналістів I SEE PHOTO Awards уже встигли побувати в столиці, в галереї Київської школи фотографії, та у Дніпрі, в просторі SVITLOTUT. Фінальною точкою сезону стала фотовиставка в одеській галереї Invogue#Art. Урочисте відкриття відбулося 28 січня. Подивитися на роботи прийшли художні критики, артдилери, представники преси та небайдужі до мистецтва люди.

Дві дівчини

Між переглядом фоторобіт ми не втратили можливості поспілкуватися з тією, кому належить ідея створення конкурсу I SEE PHOTO Awards, а саме з Мариною Курниш.

Віра Мінайлова
Віра Мінайлова фотографиня
Дівчина поряд з картиною

Марина Курниш:

Наш конкурс вперше відбувся минулого року, й ми позначили три основні чекпойнти: Дніпро, бо звідти йшла ініціатива, Київ, оскільки це столиця України, та Одеса — моє особисте вподобання. Я дуже люблю це місто. А Invogue#Art — це чудова галерея, з якою у нас склався конект. Його не можна описати словами: він лише на рівні естетики душі.

Ця виставка завершує перший сезон, і вже у березні 2022-го ми розпочнемо новий.

Марина Курниш фото
Віра Мінайлова, «Фрески з майбутнього»

Які задачі ставить конкурс I SEE PHOTO Awards?

Насамперед конкурс присвячений галерейній артфотографії, якою можна прикрасити інтер’єр. Її особливість у тому, що в ній 80% — візуальне наповнення, а 20% — концептуальне.

Катерина Куцевол, «Я вільна»

Ми запрошували до участі фотографів з усієї України та інших країн. Завдання конкурсу — знайти талановитого автора, скоротити відстань між галеристами та авторами. Деякі наші фіналісти навіть уклали контракти з галереями. І власне моє глобальне завдання — просунути фотографію як мистецтво в Україні.

Тетяна Мицик, «Суспільство споживачів»
Віра Мінайлова, балерина
Погляд на картину

Анна Чубар, куратор галереї Invogue#Art:

Ця ініціатива виникла випадково. Річ у тім, що у листопаді минулого року ми відкрили фотопроєкт Олега Дімова. Для нас це був певний експеримент, тому що за 6 років існування галереї фотографію ми майже не представляли. Але тут Марина Курниш, організатор конкурсу I SEE PHOTO Awards, знайшла нас та показала готове портфоліо з роботами учасників, і запропонувала стати майданчиком, який їх розмістить. У нас жорсткий відбір, але при цьому ми подивилися роботи та зрозуміли, що вони дуже добрі. Круто, що всі художники з різних міст: тут представлені Київ, Дніпро, Миколаїв, Херсон. Ми хочемо показати, що фотографія може бути художньою та має право висіти в інтер’єрі, музеях та таких виставкових просторах, як наш.

Анна Чубар фото
Михайло Рай, «Точка»

Які ще виставки ми побачимо у найближчому майбутньому?

28 лютого ми закриваємо цю виставку та на початку березня відкриваємо нову — художниці Pazza Pennello. Вона дбає про феміністичне мистецтво, її роботи сповнені життям та дуже жіночні.

Михайло Рай Invogue#Art

Наталі Сімонова, кураторка галереї Invogue#Art:

Цікаво спостерігати, як фотографія починає змінюватися. Це справжній стрибок в інший жанр. Від точності зображення предмета — до сюжетного уявлення, в якому об’єкт — учасник особливої ​​дії. Всім здається, що фотографувати просто: зробив знімок — і вуаля! — в тебе готова картинка в телефоні. Насправді є секрети: під час знімання потрібно продумати фокус, правильно виставити світло, розгорнути фігури, знайти потрібні ракурси. Перетворення дійсності чи гірка правда життя в концепції — вирішувати вам. Фіналістам I SEE PHOTO Awards вдалося відтворити цю тонку межу перетворення, коли фотографування стає мистецтвом.

На виставці мені найбільше сподобалася Віра Мінайлова. Вона показала автентичне бачення життя: оригінальні робота, форма та зміст зображуваного. Є бажання показати, як цікаво працює вона в цьому форматі, даруючи щось своє нашому світу.

Наталі Сімонова фото
Михайло Рай, художник
Михайло Рай фотографії
Михайло Рай колажі

На відкритті виставки був присутній фотохудожник Михайло Рай, який посів друге місце в конкурсі. Головною родзинкою робіт майстра є їхня реалістичність та деталізація, що змушують глядача повірити в сюрреалістичний сюжет. Попри те, що ці роботи легко визнати за 3D-графіку, автор не використовує нічого, крім власних фотографій. Все, що ми можемо побачити на зображеннях, є результатом віртуозного комбінування елементів: кожна деталь композиції знімалася окремо від інших.

Ольга Степаньян, «Рівновага»

Михайло Рай, фіналіст конкурсу I SEE PHOTO Awards

Ви вибороли друге місце у конкурсі. Що для вас було найскладнішим?

Найскладнішим, мабуть, було наважитися взяти участь. Тому що умови мені одразу видалися нелегкими. Потім я переступив через внутрішній опір та подав заявку. Якщо брати мої роботи, то концепцію я склав ще до конкурсу. Так вийшло, що під час навчання я створив серію «Точка».

Михайло Рай фото
Сюрреалістичний арт

Що ви найчастіше зображуєте у своїх роботах?

Герої моїх робіт — я та моя дружина. Здебільшого знімаю автопортрети. Тема моїх фотографій — внутрішні відкриття чи якісь аспекти мого «я», що відбивають внутрішній світ.

Картина з окулярами

Чи плануєте брати участь ще в конкурсах, чи побачимо незабаром інші ваші виставки?

У мене значні плани: у квітні відбудеться моя персональна виставка у Києві; братиму участь із серією «Точка» у фестивалі в Роттердамі та сподіваюся ще на перемоги у міжнародних конкурсах. Збираюся якнайголосніше заявити про себе.

I SEE PHOTO Awards, гості виставки

Виставка лауреатів I SEE PHOTO Awards триватиме до 28 лютого. Не втратьте можливість побачити роботи на власні очі!

Фото: Дмитро Кравцов, спеціально для Folga'
Георгій Уколов
Автор(ка):
Георгій Уколов