Joberz: все про новий молодіжний майданчик з пошуку роботи

Вивчилися на юриста, але отримали диплом й зрозуміли, що бачите себе дизайнером? Як бути, якщо без досвіду не беруть у жодну компанію? На допомогу прийде новий майданчик з пошуку роботи — Joberz. Особливість джоб-платформи в тому, що сервіс дозволяє студентам та випускникам здобути посаду, навіть якщо у них немає досвіду роботи, — за їхніми знаннями, уміннями та сильними якостями. Одна із засновниць Joberz Наталія Соколова розповіла нам, чому платформа орієнтована саме на молодь, та що очікує на майданчик надалі.

Все почалося з ідеї

Ще у 2012 році Наталія Соколова задумалася над створенням джоб-сайту для молоді. Працюючи у доборі кадрів не один рік, вона помітила, що студентам та випускникам складно презентувати себе, особливо коли вони влаштовуються на свою першу роботу. А рекрутерам непросто вибрати потрібного кандидата, адже звичного та вимірного критерію — досвіду роботи — немає.

Але втілювати ідею Наталія почала лише через сім років разом із чоловіком. Значний досвід у HR, бізнесі, маркетингу та фінансах дозволив створити Joberz: майданчик відповідає запитам сучасних рекрутерів та кандидатів, а також відрізняється від інших тим, що вперше введено до переліку критеріїв добору soft skills. Об’єктивність оцінки забезпечується розробленим у компанії тестом, який пройшли шість тисяч людей.

Український сайт Joberz

Все ж таки зусилля дали свої плоди, і 2021 року вдалося виграти грант Українського фонду стартапів у 25 000 доларів. Завдяки цьому зладилося посилити команду, зробити сайт з широкими можливостями та відмовитися від телеграм-ботів, з якими більшість функцій не були доступні користувачам.

Платформа розпочала роботу наприкінці жовтня минулого року. Наразі на майданчику зареєстровано понад дві тисячі користувачів. Усі оголошення на сайті розміщені абсолютно безплатно, платити доведеться лише за цільові контакти.

Наталія Соколова

Наталія Соколова про те, за яким принципом працює платформа Joberz:

— Кандидат знаходить роботу, що відповідає його знанням, вмінням та навичкам. Завдяки метчингу він миттєво отримує вибірку з вакансій, де шукають співробітника саме з таким унікальним профілем. Адже компаній, де вітають молодь, готові навчати, розвивати та платити ринкову зарплату, чимало, і вони активно шукають своїх співробітників, переглядаючи іноді сотнями пусті резюме кандидатів на інших ресурсах.

Наталія Соколова

Для молоді й тільки

Вибір першої роботи дуже важливий у житті кожної людини, оскільки це саме те, що вплине на її подальший шлях та кар’єру. Одні рахують хвилини до кінця дня на немилій роботі, інші ж, навпаки, насолоджуються тим, що роблять, та заряджають оточення своїм ентузіазмом. І вся проблема в тому, що в першому випадку людина просто не змогла знайти свого роботодавця чи компанію, щоб швидко влитися в колектив та розкрити свій потенціал. І от з’явилася Joberz, яка й орієнтована на таку молодь. Вакансії та резюме, які пристають одне до одного, на сайті підсвічуються, і це робить кандидатів та роботодавців взаємно помітнішими одне одному.

Дівчина з планшетом

— Склалася така думка, що тільки за умови наявності досвіду ти цікавий як кандидат: можеш обирати зарплату, посаду, домовлятися про певні умови роботи. Але ж насправді за співробітників без досвіду, але з потрібним потенціалом компанії конкурують! Крім того, відсутність стажу — така штука, яка дуже швидко минає. А от soft skills з тобою завжди, та навіть не маючи досвіду, ти, напевно, круто прокачав якийсь із них: наприклад, ще з дитячого садка відрізнявся посидючістю чи неймовірною комунікабельністю.

Перші в Україні

У світі Joberz має лише кілька конкурентів, розповідає Наталія, втім навіть вони не змогли реалізувати добір за soft skills у межах джоб-платформи. Тим більше зробити його ще й за доступною ціною — не так просто. А український майданчик об’єднує найнеобхідніше для пошуку роботи та кандидатів. На сайті навіть є шаблон резюме, створений рекрутерами, тому коли ви подаватимете своє, не варто переживати, що проґавите щось важливе. Здобувач сам вирішує, яким наймачам відкрити свої контакти, а завдяки функції миттєвого добору користувач не бачить тих вакансій, які не відповідають його критеріям пошуку.

На цьому Joberz зупинятися не збирається:

— В Україні ми одна з небагатьох платформ метчінгів — основна маса ресурсів працюють як дошки оголошень, дозволяючи фільтрувати вакансії та резюме за найбазовішими критеріями. Наша аудиторія виходить далеко за грані ІТ, ми доступні для всіх сфер. Нині ми маємо час активної підготовки до запуску платформи за межами України. Посилюємо команду: набираємо маркетологів та фахівців із продажу, ведемо перемовини з інвесторами та фондами. Незабаром розпочнеться тестування нових послуг для компаній. Це дозволить заощадити час та гроші роботодавцям.

Фото: shutterstock.com