«Лінч, Керрі та Цой»: пориньте у світ цифрових постерів Кирила Ахтимовича

Людська уява та талант не мають меж: згадаймо картини знаменитих майстрів, від яких просто перехоплює подих. Можливо, не всі вони були прийняті суспільством, але минув час — і тепер ці твори прикрашають Лувр та інші знамениті музеї. А чого варті NFT-роботи сучасних digital-художників! Їх забирають за сотні тисяч доларів. Сьогодні ж ми хочемо вам розповісти про ще один цікавий жанр мистецтва — цифрові плакати. Їхній автор, Кирило Ахтимович, — творець індивідуальної творчої фотографії та візуальний художник з Миколаєва. Він виконує роботи у стилі ар-брют — порівняно новому напрямі образотворчого мистецтва.

На карантині Кирило багато міркував та в якийсь момент вирішив, що от він — час нових викликів! Звичайних зйомок поменшало, й у художника виникла ідея створення цифрових постерів.

Постер Кирила Ахтимовича
Постер українського фотографа
Постер ETERNITY
Постер «Кожен з нас має знайти свій спокій»‎

Як розповідає сам автор, мистецтво не повинно лише заспокоювати, навпаки, воно покликане розбурхувати та змушувати творця ставити питання про вічне. Під час створення постерів Кирило звернувся до техніки колажування — і це стало для нього ефективним способом забути про пандемію. У цих роботах вдалося вийти далеко за звичайні межі художнього твору та стереотипи людської свідомості. Художник втілює візуальні ідеї за допомогою технологій: збирає в інтернеті графічні уламки, зберігає їх та перетворює на інструмент самовираження.

Постер з Віктором Цоєм
Цифровий постер
Цифровий постер
Цифровий постер

У своїх постерах майстер зобразив Девіда Лінча, Віктора Цоя та Джима Керрі, планети, людей різних професій та окремі частини тіла. Він прагне відтворити все те, що відчуває, та про що болить душа: страхи, переживання та роздуми. Одна з таких робіт стала обкладинкою поетичної книги Олега Дороша «Солнце на рейде». Інші постери можуть стати ідеальними ілюстраціями до релізу музичного альбому чи артхаусного фільму.

Постер з Джимом Керрі
Постер «Свідок буденного»
Цифровий постер зібраний з графічних уламків
Постер A Daily Collage Filled With Fears

Серед найяскравіших та визнаних майстрів, які працюють у стилі фотоколажу, — Джон Хартфілд, Макс Ернст, Юрій Рожков, Олександр Родченко. А тепер до їхньої компанії приєднався й наш співвітчизник.

Цифровий постер з людиною в капелюсі
Постер «‎Парад планет»‎

Кирило Ахтимович розповідає:

— Постери — моя рефлексія на навколишній світ. Це мій монолог про себе, про мої турботи та переживання. В їхній основі моя естетика, вихована на футуризмі та сюрреалізмі. Я захоплююся мистецтвом минулого, намагаюся перетягнути його у свій сучасний світ. Тому подекуди постери перетворюються на уламки пам’яті, в секундні спогади про раніше побачене. Важливу роль у процесі колажування відіграє музика, яка часто підштовхує на конкретні графічні рішення та знахідки. Для цього мистецтва не потрібні інші люди, як у фотографії, тому постери — це ідеальний інструмент творчого усамітнення.

Фото: ahtymovych.com