Новий рік з домашніми тваринами: 15 «ні» за порадою ветеринара

Новорічні та різдвяні свята — це ще те випробування для домашніх улюбленців. Гучні феєрверки та галасливі вечірки можуть налякати навіть дуже товариських чотирилапих. Ще однією небезпекою, про яку ви, можливо, не замислювалися, є алкоголь. Собаки та кішки дуже допитливі, багато хто з них намагається спробувати на смак все, що є в межах досяжності. Ви, напевно, одразу згадали кілька пухнастиків, які досліджують світ за допомогою язика та можуть дістатися коктейлю чи шоколаду. Ветеринар Тетяна Авербух склала чек лист, який допоможе правильно підготуватися до веселої для вас та безпечної для ваших домашніх тварин новорічної ночі.
 Тетяна Авербух фото

Алкоголь

Зверніть увагу на шоколадні вироби з алкогольною начинкою; обов’язково зберігайте їх у недоступному для лап місці. Адже навіть просто шоколад може бути небезпечний для домашнього улюбленця.

Свята — час, коли велика кількість домашніх тварин так чи інакше вживає алкоголь. Звичайно, не за власним бажанням, а через недогляд власників. При цьому лише одна порція коктейлю може стати фатальною для маленького собаки, і в будь-якому випадку призводить до тяжких наслідків: нестійкої ходьби, блювоти та навіть серйозного падіння артеріального тиску та температури тіла, втрати свідомості. За жодних обставин не можна давати вашому улюбленцю алкоголь!

Шоколад, кава та кофеїн

У зернах какао та кави, в екстрактах рослин, що використовуються в деяких газованих напоях, містяться речовини метилксантини. При потраплянні в організм свійських тварин метилксантини можуть викликати серйозні проблеми з травленням. При цьому найнебезпечніший шоколад для випічки.

Авокадо

Може викликати серцево-судинні захворювання та смерть птахів, а також алергічні реакції у кроликів та жуйних тварин.

Цитрусові

Стебла, листя, шкірка, плоди та насіння цитрусових містять лимонну кислоту та ефірні олії, які можуть викликати подразнення ЦНС тварини при потраплянні в організм у значних кількостях. Але невеликі дози навряд чи спричинять проблеми.

Кокосове молоко та кокосова олія

У невеликих кількостях кокос та продукти на його основі навряд чи можуть завдати серйозної шкоди вашому улюбленцю. А от м’якоть та молоко свіжих кокосів можуть спричинити розлад шлунка. Кокосова вода багата калієм, тому її також не слід давати тварині.

Новий рік з домашніми тваринами

Молоко та молочні продукти

Дорослі тварини мають незначну кількість лактази, тому молоко та інші молочні продукти можуть викликати розлади травлення.

Горіхи

Горіхи, серед них мигдаль, горіхи пекан, макадамії та волоські, можуть викликати блювання, діарею та, можливо, панкреатит у свійських тварин.

Цибуля та часник

Провокують подразнення шлунково-кишкового тракту.

Сирі яйця та кістки

Можуть містити сальмонелу та кишкову паличку. А фермент авідин, що входить до їх складу, знижує абсорбцію вітаміну B, який відповідає за красу шерсті. Годування сирими кістками може бути небезпечним, оскілька кістка може травмувати стінку стравоходу чи стати причиною кишкової непрохідності.

Сіль та солоні закуски

Ми не рекомендуємо давати своїм домашнім улюбленцям закуски з великим вмістом солі, такі як чіпси, попкорн — це може спричинити надмірну спрагу та навіть отруєння іонами натрію.

Чому домашнім тваринам не можна солодке

Дріжджове тісто

Дріжджі виробляють етанол як побічний продукт, тому собака, який проковтне сире тісто, може почуватися зле. Дріжджове тісто може спричинити здуття живота та, можливо, заворот кишок.

Новорічні та різдвяні свята з домашніми тваринками

Нікотиновий дим

Вживання різних видів тютюну протягом тривалого часу у присутності вашого улюбленця може стати згубним для його організму. Як це працює? Молекула нікотину має схожість з молекулою ацетилхоліну — найсильнішого нейромедіатора, та діє так само: уповільнює серцевий ритм, знижує артеріальний тиск та спричиняє скорочення скелетних м’язів. Це може призвести до загальмованості та навіть судом.

Феєрверки

Спробуйте створити безпечне укриття від гуркотливих звуків для тих, кого приручили. Перш ніж виходити на вулицю, переконайтеся, що всі вікна зачинені, та зробіть все можливе, щоб ваш улюбленець відчував себе комфортно та безпечно.

Іграшки та мішура

Пам’ятайте, що собаки та коти — дуже допитливі хвостики та любителі все погризти! Уважно слідкуйте за своїми улюбленцями, щоб запобігти будь-яким потенційним проблемам, вимкніть доступ до новорічних іграшок, дощику та іншої мішури.

Частування від гостей

Поясніть гостям, що потрібно отримати вашу згоду перш ніж давати вашому улюбленцю будь-які смаколики зі столу. Для тих, хто наполегливо бажає пригостити пухнастих друзів, запропонуйте альтернативу у вигляді безпечних закусок, наприклад, шматочки м’яса, моркви.

Лікар ветеринарної медицини розповів, як святкувати Новий рік з домашніми тваринками

Бажаю вам безпечно відсвяткувати, а якщо ви переймаєтеся, що ваш улюбленець проковтнув потенційно небезпечний для його здоров’я продукт або предмет, негайно зверніться до лікаря ветеринарної медицини (раджу заздалегідь дізнатися, хто з лікарів та клінік чергують у новорічну ніч). З прийдешніми святами!

Фото: Folga', Shutterstock, Trevor Neely, Renate Vanaga on Unsplash, Casey Calhoun, Stéphane Mingot на Unsplash
Folga. com.ua
Автор(ка):
Folga. com.ua