Олег Скрипка та НАОНІ: зіркові рокерські колядки в Одесі змусили співати «Щедрик» весь зал

Неймовірно харизматичний рокер, що взяв за місію знайомити глядачів з українською культурою та народними інструментами, вже четвертий рік поспіль виступає разом із НАОНІ з різдвяною програмою. Але до Одеси з нею приїхав уперше. Тому дуже зрадів, коли на традиційні на таких концертах запитання з приводу того чи іншого народного інструмента одесити давали правильні відповіді. Одеський глядач любить Олега Скрипку та його колаборації з Національним академічним оркестром народних інструментів, тож знову на музикантів чекав повний зал та довгі оплески після кожної композиції.

Диригент Національного академічного оркестру народних інструментів Олег Кунтий:

— Ми часто буваємо в Одесі, але цей концерт зовсім відрізняється від літнього. Сьогодні на сцені різдвяні номери. В нас є заготовлення, але під час виступу завжди багато імпровізації. Наприклад, після закінчення твору Олег може його знову почати, але ж із зовсім іншого місця. Ми його вже дуже добре відчуваємо, тому завжди знаємо, що та як треба зіграти.

Олег Скрипка не сцені Музкомедії
НАОНІ
головний рокер України
Олег Кунтий

Олег Кунтий вже добре знайомий глядачу, його експресивні та виразні рухи на сцені завжди додають колорит виступам. Здається, зал та сцена втрачають межі та стають єдиним простором, де «танцюють усі!».

Диригент О. Кунтий

— Я завжди віддаюся сповна, як і весь наш колектив! Бо ми також ловимо кайф. Ми не просто так вийшли на сцену та стали музикантами. Тому виразно показуємо людям, наскільки нам подобається те, що ми робимо.

Зі сцени лунали найулюбленіші композиції: «Знову зима», «Кам’яна гора», «Галилуя», «Галю, приходь», «День народження», «Весна» та, звісно ж, Tombe la neige. Олег Скрипка ділився своїми емігрантськими спогадами про те, як з акордеоном буквально розривав французьку аудиторію, розповідав, чому українці та французи так полюбляють цей інструмент. Традиційно лідер групи «ВВ» згадав про видатних вітчизняних музикантів: Олександра Вертинського, Петра Лещенка та Джорджа Гершвіна, які стали засновниками таких напрямків, як шансон і блюз, та прославили Україну на весь світ.

НАОНІ на сцені Музкомедії
диригент НАОНІ на сцені Музкомедії
танці Олега Скрипки на концерті «Щедрик»
Олег Скрипка та НАОНІ на Різдво

Олег Кунтий розповідає:

— Наша місія як народників — відроджувати культуру, збагачувати її. Тому такі формати, як з Олегом Скрипкою, дозволяють нам популяризувати цей напрям ще ширше. З цим видатним музикантом ми познайомилися майже 5 років тому, коли інструментували його композицію «Весна». Тоді ми його запросили, аби він оцінив, що вийшло. На той час він про наш колектив багато чув. Олег послухав, як ми впоралися, та відразу запропонував зробити щось іще. Та відтоді в нас вже величезна пачка партитур. Ми разом зоранжували понад 40 творів! Зауважу, що народний інструмент використовується не тільки в народній музиці, він має унікальний тембр, який прикрашає дуже різну музику. Він додає магії й до року, й у техно. Наприклад, ми маємо зараз один проєкт з діджеєм. Не треба про народні інструменти думати як про архаїчні речі.

виступ дитячого колективу на концерті «Щедрик»
рокер №1 та «Зернятко» в Музкомедії
дитячий ансамбль «Зернятко»
струнна группа в НАОНІ

Дуже зворушливим стало спільне виконання Олегом Скрипкою та дитячим ансамблем «Зернятко» різдвяного «Щедрика». Зал ніби наповнився чарівністю зимової казки, яка відчувається лише в ці незвичайні дні. Отже, НАОНІ та рокер № 1, що колядували цього року в Одесі, зробили незабутніми ці зимові вихідні та знов нагадали про те, що українцям є ким та чим пишатися.

О. Скрипка та дитячий ансамбль «Зернятко»
Фото: Дмитро Кравцов, спеціально для Folga'
Лариса Коява
Автор(ка):
Лариса Коява