Very Peri: Інститут кольору Pantone назвав головний колір 2022 року

2021 рік був сповнений яскравими подіями, й поки одні підбивають підсумки, Інститут кольору Pantone вирішив зазирнути в майбутнє та представив головний відтінок 2022-го. Його назвали Very Peri (відтінок барвінку), і це перший колір, який компанія розробила самостійно.

Новий тон поєднує у собі спокійний синій та енергійний червоний. Таким чином, Pantone вдалося створити щось, що втілює новаторство та натхнення. У розмові з CNN виконавчий директор Pantone Color Institute Літріс Ейсман зізналася:

— Нам було дуже важливо вигадати новий колір, оскільки тепер ми маємо зовсім нове бачення світу. Це буквально найтепліший з усіх синіх відтінків. Він дає відчуття новизни, а це те, що ми шукаємо. Very Peri символізує майбутнє, він втілює впевненість та творчий дух.

Pantone Color Institute Very Peri

Pantone щорічно інтерпретує дух часу крізь призму теорії кольору. На вибір кольору впливають як соціальні, економічні, так і екологічні чинники. До 2015 року інститут обмежувався лише одним кольором, але у 2016-му та 2021-му світ побачив нові комбінації. У першому випадку це градієнт Rose Quartz та Serenity, що символізують зміни в гендерній політиці. А в другому Ultimate Grey та Illuminating, незламність та оптимізм, з яким людство подолало перший рік пандемії.

На вибір кольору 2022 року, як не дивно, вплинули технології. NFT, польоти на космічних шатлах та метавсесвіт Марка Цукерберга задали новий вектор розвитку людства.

Pantone почав співпрацювати з Microsoft, тому вже незабаром відтінок Very Peri з'явиться на шпалерах Windows та в інтерфейсі програм PowerPoint, Teams і Edge.

Джерело: edition.cnn.com

Фото: Pantone