Серіал-сенсація «Гра в кальмара»: топфакти, теорії фандомів та трохи спойлерів

Смертельна гра на виживання з багатомільярдними призовими — південнокорейський серіал «Гра в кальмара» став справжнім хітом в усьому світі. За перший місяць шоу обійшло рекорд «Бріджертонів» з 82 мільйонами унікальних переглядів. На сьогодні «Гра в кальмара» очолила рейтинг стрімінгової платформи Netflix у 90 країнах світу, а кількість переглядів перевищила 111 мільйонів. У TikTok за хештегом #squidgame відео переглянули 24,3 мільярда разів. Вражає? Розберемося, чому ця історія зачепила мільйони глядачів.

Спершу Хван Дон Хьок хотів відзняти 2-годинний фільм

Режисером та автором сценарію всіх дев’яти епізодів став Хван Дон Хьок. Однак спочатку він планував створити звичайний художній фільм. Хван почав роботу над сценарієм у 2008 році. Але на той час історія здавалася йому занадто жорстокою, та він переймався, що вона не сподобається глядачам. Режисер довго шукав фінансування, проте отримував лише відмови. І лише 11 років потому уклав угоду зі стрімінговим сервісом Netflix.

Netflix оголосив про плани створення серіалу у вересні 2019 року, та початковою назвою шоу було «Шостий раунд».

Теорії фандомів та цікаві факти: ОБЕРЕЖНО, СПОЙЛЕРИ!

Кольори карток гри «Ттакджі» визначають ролі учасників

Одна з найпопулярніших фанівських теорій обертається навколо того, яким чином розподілено ролі між гравцями та охоронцями в перегонах на виживання. Враховуючи, що з серіалу не зрозуміло, звідки з’являються робітники, гіпотеза має право на життя. Користувач твіттеру mixxtake припустив, що Сон Кі Хун витяг синю картку, граючи у «Ттакджі», тому прокинувся гравцем. А за умови, що він та інші учасники обрали б червону — вони стали б робітниками/охоронцями.

Цвета карточек игры «Ттакджи» определяют роли в «Игре в кальмара»

Номер телефону, показаний на візитівці у першій серії, має реального власника

Учасники вступають у гру, зателефонувавши за восьмизначним номером на таємничих візитівках. На жаль, номер телефону, який засвітив рекрутер у першому епізоді, виявився справжнім, він належить 40-річному чоловікові з провінції Кенгідо. Власник номеру розповів пресі, що отримує щодня тисячі дзвінків від людей, які хочуть взяти участь у смертельній грі.

Лялька з гри «Червоне світло — зелене світло» реальна

Моторошна лялька з першого епізоду шоу перебуває в окрузі Джинчхон, сільській місцевості за три години автомобілем на північ від Сеулу. Ляльку взяли на час зйомок, а потім повернули. За інформацією, Koreaboo, вона охороняє вхід до музею кінних екіпажів.

Лялька з гри «Червоне світло – зелене світло» існує насправді

Приховані повідомлення та підказки

Особливо уважні глядачі звернули увагу на настінні малюнки у бункері. Кожного разу, як кількість гравців зменшувалася, а разом з ними зникали й багатоярусні ліжка, на стінах можна було побачити зображення всіх шістьох ігор.

Смерті головних героїв передбачені в ранніх епізодах

Ви, мабуть, теж звернули увагу, що смерті головних героїв не випадкові. Наприклад, смерть Чан Док Су передбачена у сцені, де він стрибає з мосту, щоб уникнути сплати за борговими зобов’язаннями. У п’ятому сезоні він помирає, падаючи з високої платформи. Інший приклад — напружений момент Кан Се Бьок із гангстером, коли той погрожує перерізати горло: зрештою у восьмому епізоді на неї таки очікує ця жахлива доля.

Смерті героїв «Ігри в кальмари» передбачалися в ранніх епізодах

ВІП-особи — це підписані користувачі потокових сервісів

Деякі користувачі платформи Reddit висунули теорію, ким є ВІП-особи в серіалі. Як і глядачі Netflix, віпи в серіалі дивляться на смерті людей та сприймають це лише видовищем. Зізнайтеся, адже ви теж мали фаворитів, і ви чекали, що у фіналі кривавих ігор залишиться ваш улюбленець?

Чим закінчився серіал «Гра в кальмара»

Літак, до якого не потрапив Сон Кі Хун, підірвуть

В останньому епізоді ​​серіалу Сон Кі Хун вирішує не летіти до доньки у Штати. Відповідно до версії користувача IActuallyKnowNothin платформи Reddit, ведучий гри Хван Ін Хо та ВІП-особи збиралися підірвати літак. Можемо припустити, що таке закінчення передбачали творці шоу у ранніх епізодах фразою: «Багаті ви чи бідні — в авіакатастрофі всі однакові».

Сон Кі Хун син

Старий, він же гравець № 1 та автор гри, — батько Сон Кі Хуна

Найшаленіша теорія фанатів, яка має право на життя, детально викладена у твіттері yoonyoonlover. Користувач поділився у TikTok відео, де чітко видно дві конкретні сцени з шоу. У першому епізоді гравець № 1 О Іль Нам каже Сон Кі Хуну, що має сина. Друга сцена ще переконливіша, бо в ній старий розповідає Кі Хуну, що район у четвертій грі йому знайомий та схожий на той, в якому О Іль Нам виріс. Місцевість також знайома й головному герою, який відзначає, що його дитинство минуло у схожому районі.

О Іль Нам батько Сон Кі Хуна?

Користувач розвиває свою теорію та припускає, що О Іль Нам організував змагання, аби знайти свого сина. До того ж він прагне, щоб Сон Кі Хун підтримав традицію та очолив ігри.

Числа О Іль Нама та Сон Кі Хуна символічні

О Іль Нам, він же гравець № 1, уособлює походження гри, а Сон Кі Хун, гравець № 456, — її завершення. У 9-му епізоді розуміємо, що Сон Кі Хун знайде спосіб повернутися до гри, щоб покласти край кривавим змаганням. Якщо серіал матиме другий сезон, фанати дізнаються, чи зможе головний герой зупинити турнір на виживання та чи був його номер випадковим.

Сон Кі Хун та О Іль Нам

Коли вийде другий сезон «Гри в кальмара»?

Ось що в інтерв’ю The Korea Times сказав Хван Дон Хьок:

— Бути водночас режисером та сценаристом занадто важко морально та фізично… Тому я маю сумніви, чи зможу сам зробити другий сезон. Я відверто кажу, що не здатний зараз розпочати подальшу роботу над серіалом. Але оскільки багатьом він дуже подобається, стверджувати, що я цього ніколи не зроблю, я теж не можу. Світовий тріумф серіалу — це визнання всього мого життя, проте це й бренд, який буде супроводжувати мене завжди. З цього часу все, що я буду робити, порівнюватимуть із «Грою в кальмара». Фільм став для мене і честю, і тягарем.

Фото: Netflix