До Львова на 5 днів з'їхалися найкращі українські вокалісти

У вівторок, 14 грудня, у Львівській філармонії відбулося відкриття ІІІ Конкурсу молодих вокалістів імені національного героя, оперного співака Василя Сліпака. Після концерту стартував конкурс, який триватиме 5 днів.

У ньому беруть участь вокалісти з різних українських міст. Вони змагатимуться у співі у категоріях сопрано, мецо-сопрано, тенор та баритон/бас. Учасників поділили на дві вікові групи: від 16 до 21 року та від 22 до 30 років включно. З 76 співаків експерти оберуть одного переможця. Володар найпотужнішого та найчуттєвішого голосу отримає ґран-прі та призовий фонд конкурсу.

До журі увійшли міжнародні експерти з Австрії, Франції, Польщі, Італії, Великої Британії, Німеччини та Словаччини. Очолила — солістка Віденської державної опери Зоряна Кушплер.

На початку та у фіналі концерту диригував директор Львівської філармонії Володимир Сивохіп, а акомпанував йому Академічний симфонічний оркестр.

Василя Сліпака дуже поважають в українській музичній спільноті. Співака порівнюють із Прометеєм, бо він той, хто завжди запалював серця своїх слухачів. Конкурс на його честь відбувається у Львові вже втретє. Ім'я переможця стане відомим на гала-концерті у Львівській філармонії 19 грудня.