«Вселеннопленные»: у Києві відбувся поетичний вечір Миколи Сєрги

У школі вчителі змушували нас заучувати вірші. Сплинув час. Змінилися цінності. З’явилася усвідомленість та улюблені автори.

Поезія вчить інакше дивитись на світ та відкриває нові грані самопізнання — у цьому переконаний ексведучий популярної програми «Орел і Решка», поет Микола Сєрга. Зараз артиста, який багатьом з нас знайомий з часів шоу «Фабрика зірок — 3», уже навіть язик не повернеться назвати Колею. В останні кілька років його творчість вийшла на новий рівень.

Днями у шостому павільйоні ВДНГ Микола Сєрга провів музично-поетичну виставу «Вселеннопленные». Артист каже, що його вірші — це «своєрідна психотерапія, що дозволяє переосмислити своє життя та пізнати глибини Всесвіту». В цьому на власному досвіді переконалися журналісти Folga’.

Концерт Миколи Сєрги у Києві: фото
Як пройшла поетична вистава Миколи Сєрги
Поетичний вечір Миколи Сєрги: репортаж та фото

Перед концертом Микола просто в холі влаштував невеликий перформанс, під час якого не лише читав вірші, а й розповідав, як йому спала на думку ідея створення проєкту. Так, тепер він активно готує до випуску кілька книг та проводить поетичні концерти в Києві, Одесі, Харкові та інших містах країни.

Микола Сєрга: фото з поетичного вечора

— Все почалося з того, що ми познайомилися з піаністом Ярославом Олійником та спробували до одного з моїх віршів додати музичний супровід. Потім я запропонував Ярославові зробити аранжування до віршів збірки «Вселеннопленные». Ми на два місяці засіли в студії, записали альбом, який складається з 54 композицій, та почали організовувати квартирники. На одній з таких подій Олег Скрипка познайомив нас із саксофоністом та флейтистом Олексієм Смирновим, який одразу влився у нашу команду. Потім до нас приєдналися скрипаль Мойсей Бондаренко та фаготист Олександр Сєдін.

Піаніст Ярослав Олійник
Саксофоніст та флейтист Олексій Смирнов
Концерт Миколи Сєрги у Києві
Скрипаль Мойсей Бондаренко
Фаготист Олександр Седін

Серед гостей ми побачили Антона Птушкіна — мандрівника та ведучого «Орла і Решки». І, звичайно, скористалися нагодою поспілкуватися з ним.

— Мені дуже подобається те, що створює Коля, хоча назвати себе великим шанувальником поезії не можу. Наприклад, у подорожах я ніколи не читаю: протягом року вдається подужати трохи більше ніж десять книг. Без сумніву, твір, який сильно вплинув на мене, — це Тора.

Антон Птушкін на поетичному вечорі Миколи Серги

Коли всі гості зайняли свої місця, на сцені з’явився головний герой вечора Микола Сєрга. Виставу він розпочав такими словами: «Сьогодні ми займемося вашою уявою та вирушимо у космічну подорож». За словами артиста, його вірші — це інструмент, здатний відкрити людині інше розуміння життя та всю глибину Всесвіту.

Микола Сєрга: поетичний вечір «Вселеннопленные»

У залі панувала тепла атмосфера, Микола проникливо зачитував рядки: «А потом одна звезда другой на ушко говорит: «Хочешь, я достану тебе с Земли человека?» — і несподівано запитав, чи бачимо ми зараз зірки. Всі водночас підняли голови, наче сподівалися побачити не чорну стелю, а небо, і на ньому не лише самотні зірки, а й цілі сузір'я.

Поетичний вечір у Києві
Вечір поезії у Києві

Микола говорив про кохання, повертав нас у дитинство, де була повна свобода та не було страхів, розповідав про сумніви, що породжують істину, та про красу Всесвіту, побачити яку можна, тільки заплющивши очі.

Микола Сєрга фото

Після закінчення поетичної вистави ми зустріли соліста гурту Karta Svitu Івана Марунича, який поділився з нами враженнями від вечора:

— Це був не звичайний концерт, а справжній мікс зі спектаклю, музично-літературної дії та магічного сеансу, під час якого Коля, як чарівник, полонив усіх глядачів у залі на півтори години. Наприклад, я навіть не зняв жодного відео на телефон, а це про щось, але свідчить.

Відзначимо, що найближчий концерт Миколи Сєрги відбудеться 11 грудня в Одесі.

Фото: Universal Hall, артдует «Вони разом», Андрій Антоненко
Анна Мисюк
Автор(ка):
Анна Мисюк