Welcome to Iceland: ‎ ‎чорні пляжі, льодовикова лагуна та північне сяйво

Після пригод у занедбаних грузинських містах та на півдні України фотограф Олександр Копитов зі своєю дівчиною Яною Легезою знову вирушив у подорож. Цього разу їх занесло до Ісландії — острівної держави у північній частині Атлантичного океану з населенням 366 тисяч людей. Країна відома льодовиками, вулканами, безперервними дощами та казкової краси пам’ятками, створеними природою.

За 10 днів Олександр та Яна об’їхали весь острів та накрутили на спідометрі 4000 кілометрів. Подорожувати Ісландією найкраще автомобілем. За час поїздки пара встигла зобразити блакитну лагуну з айсбергами, безліч водоспадів, кольорові скелі, зійти на вулкан в умовах сильного вітру, побачити застиглу лаву, побувати на пляжах та в каньйоні Студлагіл. Вони зустрічали місцевих коней та овечок, зняли північне сяйво та погуляли Рейк’явіком.

Чорний пляж Рейнісфьяра

Незвичайний колір локація набула завдяки вулканам. Чорна лава під час виверження стікала в океан, застигала на дні та залишилася там на довгі роки. Пляж розташований неподалік маленького селища Вік. Його протяжність — 5 кілометрів. Опади тут трапляються 340 днів на рік, а середня температура — від 0 до 15 градусів за Цельсієм. Американський журнал Islands Magazine визнав Рейнісфьяра найкрасивішим місцем на Землі.

Ісландський пляж з чорним піском Рейнісфьяра
Модель Яна Легеза на пляжі з чорним піском
Ісландський пляж Рейнісфьяра

Долина Ландманналаугар

Долина Ландманналаугар, або кольорові гори Ісландії, відома казковими краєвидами — широкі поля в оточенні скель. Доповненням до насолоди від прекрасних видів стане купання в термальних джерелах. Побудуйте автомобільний чи піший маршрут на гори, переночуйте в наметовому кемпінгу. Вздовж доріг розташувалися будиночки з кухнями, де можна відпочити та приготувати їжу, тому не забудьте прихопити з собою продукти.

Ісландська долина

Льодовикова лагуна Йокюльсарлон

Найглибша водойма в Ісландії, 250 метрів. Лагуна з’єднується з морем, та через суміш солоної та прісної води набула незвичайного синьо-зеленого кольору. Влітку тут популярні прогулянки човном та піший туризм. А взимку можна натрапити на тюленів. Неподалік Йокюльсарлон розкинувся піщаний пляж Брейдамеркюрсандюр. Через уламки льоду, що виблискують, наче дорогоцінне каміння, його прозвали діамантовим пляжем.

Льодовики в Ісландії
Вигляд ісландської лагуни Йокюльсарлон згори
Льодовики в Ісландії

Каньйон Студлагіл

Базальтовий каньйон розташований у долині Йокулдалур у Східній Ісландії. Колони незвичайної форми на тлі чудового пейзажу змушують відчувати себе героєм фантастичного фільму.

Ісландський каньйон

Олександр Копитов розповідає:

— З погодою нам пощастило: було сонячно. Ми начепили наплічники та вирушили в дорогу. Подолали 3 кілометри — і на місці. Там я сфотографував Яну в найнесподіваніших локаціях, зробив яскраві кадри. Далі ми провели ніч у пейзажних будиночках у селищі Ескіфіордюр. Там нас оточував чудовий ландшафт: озеро та гори. А вранці ми слухали спів птахів та звуки кораблів. Нас здивувало, що у місцевих немає жодних огорож. Тільки будинки та вулиці.

Модель Яна Легеза в Ісландії
Ісландський каньйон

Півострів Снайфедльснес

Півострів розташований у західній частині Ісландії, у регіоні Вестерланд. Він утворився 7 мільйонів років тому. Снайфедльснес — це гори, лавові поля, вулкани та пляжі з чорним піском. Зупинитися можна у мальовничих готелях. Погляд приковує маяк, що розташувався на острові. Людей тут живе небагато, наприклад, у рибальському селі Гельбінар населення всього 56 осіб.

Півострів Снайфедльснес
Маяк на ісландському півострові Снайфедльснес
Ісландський півострів Снайфедльснес
Ісландська церква півострова Снайфедльснес

Залишки літака DC-3

24 листопада 1973 року літак ВМС США через погану погоду виконав аварійну посадку на одному з пляжів Південної Ісландії. Найдивовижніше, що весь екіпаж вижив. Проте піднятися в повітря літакові більше не судилося, та він осів на пляжі з чорним піском. Повітряне судно стало однією з найвідоміших пам’яток острова. Щоб сюди дістатися, вам доведеться подолати пішки 4 кілометри, це займе щонайменше сорок хвилин. Але воно того варте.

Ісландська пам’ятка
Олександр Копитов на місці падіння літака DC-3

Водоспади

Ісландія відома водоспадами. Деттіфосс, Ґюдльфосс, Скоуґафосс, Морсаурфосс, Свартіфосс, Сельяландсфосс, Ґодафосс, Діньянді, Хрьойнфоссар, Селфосс та Хафраґілсфосс — усі вони на острові. Ґодафосс, де побували Олександр та Яна, називають божественним. Він вирує та палахкотить на річці Ск’яульфандафльоут. Колір води у ньому бірюзовий.

Ісландський водоспад
Водоспад Хрьойнфоссар
Водоспад Скоуґафосс

Північне сяйво

Це дивовижне явище в Ісландії можна спостерігати 8 місяців на рік: з початку вересня до кінця квітня. Олександр чекав 4 години, щоб зловити ці моменти.

Ісландське північне сяйво
Олександр Копитов засняв північне сяйво в Ісландії
Північне сяйво

Вулкан Фаґрадальсф’ятль

Височіє на південному заході Ісландії, в центрі півострова Рейк’янес за 30 км від Рейк’явіка. Всім відомо, що вулкани мають властивість клекотати. Наприкінці своєї подорожі Олександр та Яна помітили активність Рейк’янеса та за п’ять годин до вильоту з півострова вирішили випробувати шанс. Під дощем та градом пара здолала шлях у 4 кілометри. Вони мали останній шанс побачити виверження вулкана в цій поїздці, а може, й у житті.

Ісландський вулкан Фаґрадальсф’ятль

Яна Легеза розповідає:

— Кожні сто метрів давалися нам важко, та, якщо чесно, дуже хотілося повернутися в теплу машину — та ну його, це виверження! Підійшовши ближче, ми побачили клуби лави, що стікає прямо нам під ноги. Ми відразу забули про втому та майбутній виліт. Просто хотілося йти далі, щоб побачити осередок виверження. Біля лави, що горіла, було дуже жарко. Від нереальності того, що відбувається, тамувався подих.

Гаряча лава ісландського вулкана
Виверження ісландського вулкана

Олександр підняв у небо дрон та зміг зафіксувати з висоти пташиного польоту вилив лави.

Ісландія популярна серед кінематографістів: тут знімали «Неймовірне життя Волтера Мітті», «Прометея», «Гру престолів», «Світ забуття», «Бетмен. Початок» і дві частини «Джеймса Бонда».

Завжди хотіли потрапити на іншу планету? Отже, рушайте до Ісландії.

Вулкан Снайфедль
Веселка
Тварини в Ісландії
Тварини ісландського каньйону
Ісландська гора
Ісландська скеля Хвітсеркур
Кінь
Ісландське місто Ескіфіордюр
Ісландське джерело
Ісландське
Будиночки в ісландському місті
Фото: Олександр Копитов