Збірну України провели на зимові Олімпійські ігри до Пекіну: фоторепортаж

Олімпійську збірну України урочисто провели на XXIV зимові Олімпійські ігри, що відбудуться в Пекіні з 4 по 20 лютого 2022 року. Журналіст видання Folga’ побував на заході «Дорога до Пекіна», що відбувся в студії «UA:Суспільне мовлення».

До заходу долучилися міністр молоді та спорту України олімпійський чемпіон Вадим Гутцайт та спортсмени, які незабаром представлятимуть Україну на Олімпійських іграх у Пекіні-2022. А саме: Іван Шмуратко (фігурне катання), Влад Гераскевич (скелетон), Лідія Гунько (монобоб), Олег Гандей та Уляна Дуброва (шорт-трек).

Вадим Гутцайт розказав про підготовку української збірної та висловив упевненість, що кожен спортсмен може завоювати медаль.

— На сьогодні у нас 45 ліцензій, а держава зробила все для того, щоб спортсмени якісно підготувалися до Ігор. Було виділено бюджетні кошти на підготовку, фінансувалися усі збірні України починаючи з юніорів, кадетів до дорослих збірних. Вони виїжджали на тренувальні збори за кордон, було закуплено все необхідне обладнання. Я завжди казав і буду казати, що вірю в кожного спортсмена. Кожен спортсмен здатен на Олімпіаді бути конкурентоспроможним, щоб вибороти медаль.

Вадим Гутцайт

Також міністр розповів, що зараз Україна працює над тим, аби приймати юнацькі Олімпійські ігри 2028 року або зимові Олімпійські ігри — 2030.

Українка Лідія Гунько вперше в історії братиме участь в Іграх-2022 у монобобі, який дебютує в програмі Олімпійських ігор.

— Жіночий монобоб буде вперше представлений на Олімпійських іграх, раніше була лише двійка. У монобобі я виступаю лише третій сезон, і здобути ліцензію було важко: у мене було 19 стартів, Ігри будуть двадцятим стартом за цей сезон. Річ у тім, що у нас зимові види спорту не так розвинуті, як літні, через те, що в нас немає спортивних об'єктів. Нам важко боротися з країнами, які вже давно у цьому спорті. Є країни, які мають традиції, а в нас таких традицій немає, вони тільки з'являються. Я сподіваюся, що маленькими кроками ми зможемо вивести наші зимові олімпійські види спорту на рівень країн,що процвітають, — у нас для цього все є, особливо людський потенціал.

Лідія Гунько
Чирлідінг-команда ReDFoxes

Олімпіада в Пекіні стане першою для 19-річної харків'янки Уляни Дубрової та 22-річного Олега Гандея, які представлятимуть Україну на шорт-треці.

— У нас є секретна зброя — впевненість та бажання перемогти. Звичайно, успішний результат — це лише перше місце. Але ми робитимемо все для того, щоб бути якомога ближче до першого місця.

Олімпійські ігри — головний старт у кар'єрі кожного спортсмена, тому до нього готуються все життя: з моменту, як став на свою ковзанку, трек, доріжку — та до самого кінця, — вважає Олег Гандей.

Уляна Дуброва та Олег Гандей

На заході було презентовано поштову марку та олімпійську монету — атрибути кожних Олімпійських ігор. У традиційній церемонії спецпогашення поштової марки, випущеної «Укрпоштою», взяли участь Вадим Гутцайт, начальниця управління філателістичної продукції АТ «Укрпошта» Наталія Мухіна та голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Микола Чорнотицький.

На заході було презентовано поштову марку та олімпійську монету
На заході було презентовано поштову марку та олімпійську монету

Процедура спецпогашення передбачає погашення спеціальним поштовим штемпелем конвертів та марок, випущених з нагоди пам'ятних подій.

Дизайн марки, присвяченої XXIV зимовим Олімпійським іграм у Пекіні, розробила художниця Марина Куц, авторка попередньої олімпійської марки. На марці-2022 поєднано елементи традиційної культури Китаю та піктограми окремих зимових видів спорту, які нагадують китайські ієрогліфи. У центрі композиції — зображення дракона, який вважається втіленням сили та розуму та є символом Китаю.

На заході було презентовано поштову марку та олімпійську монету

Завершує композицію емблема Національного олімпійського комітету України. Тіло марки блакитне, що асоціюється з кольором зими, символізуючи чистоту криги та снігу, колір також уособлює мрії та майбутнє.

Національний банк України спільно з Національним олімпійським комітетом України виготовили Олімпійську пам’ятну монету «XXIV зимові Олімпійські ігри», яку презентував начальник управління нумізматичної продукції та касових операцій Департаменту грошового обігу НБУ Євген Кондратенко.

— Монета введена в обіг двома номіналами — 2 грн тиражем 35 тис. екземплярів та 10 грн, тираж якої лише 2500 тис. екземплярів. Обидві монети мають однаковий дизайн, але відрізняються матеріалами: 10 грн виготовлені зі срібла, а 2 грн — із нейзильберу , — розповів Євген Кондратенко.

Євген Кондратенко

Дизайн монети розробила також Марина Куц, за підтримки фахівців НОК України. Скульпторами виступили Володимир Атаманчук та Анатолій Дем'яненко.

Чим унікальна Олімпіада-2022

Гаслом XXIV зимових Олімпійських ігор обрано фразу «Разом заради спільного майбутнього».

Емблема Ігор-2022 поєднує традиційні та сучасні елементи китайської культури, що демонструють енергію та пристрасть до зимових видів спорту. Емблема створена на основі китайського ієрогліфа «зима», отримала назву «Зимовий сон».

Офіційний талісман Ігор — гігантська панда Бін Двень Двень, яка має костюм з льоду, а серце — із золота. Панда уособлює силу тіла та волю спортсменів і готова поділитися справжнім олімпійським духом з усім світом.

Чирлідінг-команда ReDFoxes

Медалі XXIV зимових Олімпійських ігор отримали назву Tун Сінь, що означає «Разом, як одне ціле». Дизайн медалей має класичну форму та заснований на традиціях китайських стародавніх нефритових підвісок із концентричними колами. П'ять кілець, що зображені на медалях, символізують олімпійський дух.

Пекін — перше місто в історії проведення Олімпійських ігор, яке прийматиме літню та зимову Олімпіади. Саме в столиці Китаю проходили літні Олімпійські ігри у 2008 році.

У 2022 році вперше до програми Ігор увійшли 7 нових дисциплін: монобоб у жінок, змішана естафета у шорт-треку, змішані командні змагання зі стрибків на лижах з трампліна, змішані командні змагання з акробатичного фристайлу, жіночий та чоловічий біг-ейр вільним стилем, змішані командні змагання зі сноуборд-кросу.

Таким чином, зимові Олімпійські ігри в Пекіні стануть найзбалансованішими у гендерному плані в історії. У порівнянні з Пхьончханом-2018 відсоток жінок підвищиться з 41 до 45,4%, та збільшиться кількість змагань для жінок.

Склад української збірної на Олімпіаді-2022 в Пекіні

Загалом близько 3 тисяч спортсменів з усього світу розіграють 109 комплектів медалей у 15 дисциплінах із семи видів спорту.

Україну на XXIV зимових Олімпійських іграх у Пекіні представлятимуть 45 спортсменів (це на 12 спортсменів більше, ніж на попередніх зимових Іграх, у Пхьончхані-2018).

Іван Шмуратов
Влад Гераскевич

Вони змагатимуться у 12 спортивних дисциплінах: біатлоні, бобслеї, гірськолижному спорті, лижному двоборстві, лижних перегонах, санному спорті, скелетоні, сноубордингу, стрибках на лижах з трампліна, фігурному катанні, фристайлі та шорт-треку.

Вперше в історії зимових Ігор Україна буде представлена у змаганнях змішаних команд з фристайлу (акробатика) та в жіночому бобслеї (монобоб).

Склад збірної України

 • Біатлон

  Чоловіки: Дмитро Підручний, Артем Прима, Антон Дудченко, Богдан Цимбал, Артем Тищенко

  Жінки: Юлія Джима, Олена Білосюк, Валентина Семеренко, Дар'я Блашко, Ірина Петренко

 • Лижні перегони

  Чоловіки: Олексій Красовський, Руслан Перехода

  Жінки: Марина Анцибор, Вікторія Олех, Юлія Кроль, Валентина Камінська, Дар'я Рубльова

 • Фігурне катання

  Іван Шмуратко (чоловіки), Анастасія Шаботова (жінки), Олександра Назарова та Максим Нікітін (танці на льоду), Софія Голіченко та Артем Даренський (команда в спортивній парі)

 • Санний спорт

  Чоловіки: Антон Дукач, Андрій Мандзій

  Жінки: Олена Стецків, Юліанна Туницька

  Парний екіпаж: Ігор Стахів / Андрій Лисецький

 • Фристайл

  Чоловіки: Олександр Абраменко, Дмитро Котовський, Олександр Окіпнюк

  Жінки: Анастасія Новосад, Ольга Полюк (лижна акробатика)

  Стрибки з трампліна: Віталій Калініченко, Євген Марусяк, Антон Корчук

 • Шорт-трек

  Чоловіки: Олег Гандей

  Жінки: Уляна Дуброва

 • Гірськолижний спорт

  Чоловіки: Іван Ковбаснюк

  Жінки: Анастасія Шепіленко

 • Сноубординг

  Аннамарі Данча (паралельний гігантський слалом)

 • Лижне двоборство

  Дмитро Мазурчук

 • Скелетон

  Владислав Гераскевич

 • Бобслей

  Лідія Гунько

Де дивитися Олімпіаду-2022

Урочиста церемонія відкриття XXIV зимових Олімпійських ігор у Пекіні відбудеться 4 лютого 2022 року на Національному стадіоні «Пташине гніздо». Олімпіаду-2022 в Україні транслюватиме телеканал UA:Перший. Бажаємо успіхів усім спортсменам!

Фото: Поліна Неводніча, спеціально для Folga’, facebook.com/olympicua