Актори серіалу «Дім Бобринських»

Актори театру та кіно Артур Логай та Ольга Атанасова в ексклюзивному інтерв’ю Folga’ розповіли про лаштунки знімального процесу, інстаблогерство та секрети молодості.

Артур Логай та Ольга Атанасова — про «Дім Бобринських», курйози на зйомках та «Танці з зірками»

Актор, співак, переможець 5 сезону шоу «Танці з зірками» Артур Логай та актриса театру та кіно Ольга Атанасова стали головними героями серіалу Студії «Квартал 95» «Дім Бобринських». З нашими гостями ми поспілкувалися напередодні прем’єри проєкту, що відбулася 31 січня на каналі 1+1. Артур та Ольга розповіли нам про те, як легко отримати битою по голові на старті зйомок, у чому секрет молодості Ксюші з «Кадетства» та які якості чоловіків XVIII–XIX століть вражають жінок XXI століття.

Артур, користуючись нагодою, хочу привітати вас із перемогою у 5 сезоні шоу «Танці з зірками». Участь у проєкті збіглася зі зйомками фільму «7 бажань». Як вам вдавалося поєднувати? Чи був момент, коли хотілося все покинути?

Артур: Так, зйомки «Танців» та фільму йшли паралельно до 8 тижня проєкту. Бажання здаватися точно не було: якщо вплутався, то треба йти до кінця. Я розумів, що мені слід трохи потерпіти, — стане легше, і я зможу нарешті спати вдома. Спочатку було трохи сумно від того, що зйомки повнометражного фільму та «Танців» тривають одночасно, адже доводилося розподіляти сили та енергію на обидва проєкти. Я переймався, що жодному з них я не зможу віддатися на 100%.

Переможець «Танців з зірками»
Актриса театру Ольга Атанасова
Але зрештою все склалося!

Артур: З «Танцями» — так. Подивимося, який буде фільм.

Ольга, на старті нашої розмови хочу зазначити, що проміжку у 16 років між Ксюшею з «Кадетства» та Марго з «Різниця у віці» начебто й не існує. У чому ж секрет?

Ольга: Щиро дякую за комплімент! Мої джерела молодості — це позитивне мислення, заняття спортом та гени: всі мої родичі мають чудовий вигляд, років на 20 молодше.

Як виглядає Ксюша з «Кадетства»
Якими видами спорту займаєтеся?

Ольга: Функціональні тренування давно посіли місце в моєму житті. Взагалі я намагаюся додавати якісь нові захоплення, зараз займаюся боксом.

Артуре, я знаю, що у вас менш травмонебезпечне хобі: ви любите співати, та у 2014 році брали участь у музичному талант-шоу «X-Фактор». Як вплинув проєкт на кар’єру виконавця?

Артур: Завдяки цьому шоу я потрапив до іншого світу. Мої погляди змінилися, життя відкрилося для мене з іншого боку: більш захопливе та безпечне. Загалом я завжди намагаюся отримувати задоволення від того, що роблю. Але сцена, глядачі та зйомки в кіно — це те, від чого я кайфую максимально.

декоратив
Сцена, глядачі та зйомки в кіно — це те, від чого я кайфую максимально
Артур Логай
декоратив
Актори Атанасова та Салій
Граф Андрій Бобринський
декоратив
найбільша аудиторія прийшла за часів реаліті-серіалу «Київ вдень та вночі»
Артур Логай
лінія
У вашому інстаграмі 134 тисячі читачів. Акторська кар’єра, «X-Фактор», «Танці з зірками»: після якого проєкту на ваш акаунт підписалося найбільше фанатів?

Артур: Тут доволі просто: найбільша аудиторія прийшла за часів реаліті-серіалу «Київ вдень та вночі». Тоді я дуже мало приділяв уваги та часу інстаграму: напевно, якби я ним опікувався, то читачів було б набагато більше. Але ж я не блогер, а артист насамперед.

До речі, я знаю, що з вашою дружиною Євгенією ви познайомилися саме на зйомках серіалу «Київ вдень та вночі». Напевно, хтось із читачів в інстаграмі шиперить вас з колегами з інших робіт чи з партнеркою по «Танцям», наприклад. Як Євгенія на це реагує?

Артур: Женя спокійно ставиться до цього, ми особливо й не помічаємо. Кожна людина може мати свою думку. Щоправда, є моменти, коли її ніхто не просив висловлювати, особливо в коментарях до чужих постів. Коли до мене хтось приходить та починає щось мені розказувати, виникає запитання: «А хто тебе питав?»

Сім’я Артура із серіалу «Київ вдень та вночі»
Ольго, поговорімо й про ваших шанувальників. Ви розповідали, що коли «Кадетство» вийшов на екрани, вам надсилали безліч листів, а деякі фанати навіть чекали на вас біля будинку. Які найприємніші подарунки ви отримували?

Ольга: Я пам’ятаю, що надсилали різні листи, дарували вироби. Прям якихось суперкоштовних подарунків не було, бо аудиторія серіалу — переважно діти. Тому золотих прикрас не дарували, і машини під дверима не стояли (сміється. — Прим. ред.).

Як ви вважаєте, якби тоді існував інстаграм, скільки б у вас було читачів?
Актор Артур Логай

Ольга: Я думаю, тисяч 500 точно, а може, й більше.

Зараз ви постите досить багато сторіз та публікацій. Чи вважаєте себе інстаблогеркою певною мірою?

Ольга: Напевно ні. Мені здається, що блогерство — це робота, в яку люди вкладають багато часу, сил та часто займаються лише цим. У мене є основна професія, а в соцмережах я розміщую щось заради задоволення.

лінія
Манери та звички персонажа у нашому світі виглядають доволі смішно, та іноді від цього сумно
Артур Логай
візерунка
Поговоримо про новий проєкт, де ви граєте головні ролі та який обов’язково збільшить вашу фанатську базу, — «Дім Бобринських». За сюжетом граф Андрій Бобринський потрапляє на 150 років уперед та живе у звичайній сучасній сім’ї своїх нащадків. Які манери та чесноти людей XVIII–XIX століть вас найбільше вразили? Перенесли б якісь із них у 2022 рік?

Артур: І сьогодні, і за всіх часів було й добре, й погане. В нас, одначе, художня вигадка та збірний образ героя. Манери та звички персонажа у нашому світі виглядають доволі смішно, та іноді від цього сумно. Але я додав би в наш час трохи благородства та поваги.

Ольга: Чоловічу галантність, ставлення до дівчат, силу духу та красномовство. А ще мені сподобалося вміння боротися за жінку, всіляко їй допомагати, бути гарним та доглянутим, захищати себе та інших, гідно виходити з будь-якого становища.

От і керівник Студії «Квартал 95» Борис Шефір розповідав, що автори серіалу хотіли зробити персонаж Андрія Бобринського мрією жінок. Як гадаєте, вдалося?

Артур: Я навіть не знаю (сміється. — Прим. ред.). Подивимося, як це все вийшло на екрані, — та побачимо реакцію жінок.

Ольга: Мені здається, що Артурчик чудово впорався з цією роллю. Ми, звичайно, подивимося, але я думаю, багато жінок абсолютно різного віку будуть від нього шаленіти.

У Студії «Квартал 95» анонсували, що у серіалі на глядачів чекають екшен-сцени, каскадерські трюки, реконструкція історичних подій. Згадайте найскладніші та найцікавіші моменти зі зйомок.

Ольга: Здебільшого такі сцени були в Артура, але в одній моя героїня спостерігала за своїм чоловіком, який вилазив у вікно. Звичайно, брав участь дублер, але Володимиру Глотову довелося стояти на краю, висіти та перевертатися на страховому тросі на значній висоті.

Артур: ЛОсобисто для мене це були сцени з кіньми. Під час тренувань перед зйомками було два не дуже приємних моменти. Якось кінь встав на свічку, злякавшись дітей, які бігали неподалік. Другий випадок — коли вітром понесло якийсь пакет, кінь підкинув копита вгору від переляку. Обидва рази я втримався в сідлі, але в ці моменти все стиснулося. Взагалі, я їжджу на мотоциклі, розумію всі процеси, знаю, як поводитися та керувати технікою. А кінь — то жива істота, і мені як недостатньо досвідченому вершнику було незрозуміло, що може його схвилювати.

Зйомки серіалу «Дім Бобринських»

І от за сюжетом була сцена переслідування, ми знімали її в манежі, де відбуваються змагання з кінного спорту. Потрібно було пройти кроком або проїхати риссю, а на великих планах видати так, наче це все відбувається дуже швидко. Але мені сказали: «Артуре, тільки не їдь галопом», — бо на тренувальних заняттях ми до нього так і не дійшли. Ну я ж не дурень, не ворог собі, відповів: «Звичайно, не буду!» І наче навмисно ми, природно, погарцювали галопом, кінь почав прискорюватися, я тоді отримав шалений викид адреналіну. У такому темпі нам вдалося відзняти кілька дублів, продюсер стояла з відкритим ротом та напівзаплющеними очима, адже впасти та травмуватися — то поставити на паузу зйомки, а це збільшення бюджету.

А ще! Мені прилетіло битою в голову в одній із перших серій. Роман Раменев зіграв хамуватого байкера, який постійно дратує голову родини, Бобринського-молодшого. І от у нас з ним стався конфлікт, він повинен був завдавати удару битою, а я — відбивати шпагою. Але біта зіслизнула, й мені прилетіло просто в голову. Але то було не так страшно, як коні (сміється. — Прим. ред.).

Артур, окрім занять з верхової їзди, чи відвідували ви ще якісь уроки чи курси?

Артур: Так, я кілька разів займався з репетитором із французької. Ми взяли весь мій текст цією мовою та розбиралися в значеннях речень та як вони мають вимовлятися. Відвідував каскадерські заняття у хлопців у тренувальній залі, навчався постановчих боїв на шпагах, бився, стрибав. Я цих людей (каскадерів. — Прим. ред.) обожнюю. І мені в кайф просто приходити до них та вчитися чогось нового.

Отже, сцена з битою та шпагою відпрацьовувалася на каскадерських заняттях?

Артур: Ні! Планувалося, що це буде удар, відбиття та укол шпагою — все, нічого складного. Але в результаті мені випадково прилетіло по голові (сміється. — Прим. ред.).

лінія
я саме за те, щоб навчатися чогось нового, тому ніколи не відмовляюся від можливості прийти, спробувати, порепетирувати
Ольга Атанасова
візерунка
Артур про свою підготовку до зйомок розповів. Ольго, а для вас питання із зірочкою. Заради персонажа жінки-спецназівки Демі Мур вистриглася наголо, Меттью Макконахі, готуючись до ролі в «Даллаському клубі покупців», схуд більш ніж на 20 кг, а Гіт Леджер заради перетворення на персонажа у «Джокері» провів 43 дні в мотелі, ізолюючись від соціуму. Заради якої ролі ви змогли б піти на такі кроки? Підготовка до якого проєкту була найскладнішою?

Ольга: Кілька років тому я брала участь у проєкті «Ковзани для чемпіонки». У нас справді були заняття з фігурного катання, ми тренувалися з відомим викладачем — мені це дуже сподобалося, було здорово зануритися у процес. У сучасному кінематографі трохи інакше, зараз простіше знайти актора, який вміє робити те, що потрібно персонажу. А я саме за те, щоб навчатися чогось нового, тому ніколи не відмовляюся від можливості прийти, спробувати, порепетирувати. Сподіваюся, я в майбутньому зіграю якусь спортсменку та старанно тренуватимуся. Я думаю, якби мені запропонували грати балерину, то я б із задоволенням схудла, наскільки це потрібно.

Фото Ольги Атанасової
Знімальний процес серіалу «Дім Бобринських»
пряма лінія
я не люблю вульгарності у мистецтві, провокаційні сцени заради екшену — це точно не для мене
Ольга Атанасова
візерунок
А як щодо поголитися налисо?

Ольга: Звичайно, якщо гідна роль, то чому б і ні? Адже це моя професія, яка займає 90% життя.

Чи часто вам доводилося відмовлятися від ролі? Чи є бар’єри, які ви не готові подолати?

Ольга: Траплялися випадки, але не часто. Наприклад, я прочитала сценарій та не поїхала на проби — таке можливо. Але якщо я вже пробую, то означає, що роль мене зацікавила. Я б не хотіла зрікатися чогось, бо зараз скажу, а ви мене побачите потім (сміється. — Прим. ред.).Але я не люблю вульгарності у мистецтві, провокаційні сцени заради екшену — це точно не для мене. Причому мені є що показати, але я не бачу сенсу приваблювати публіку своїм тілом чи надто відвертою сценою. Я маю інші якості, якими можу зацікавити глядачів.

З вами на одному майданчику працювали метри українського кінематографа — Станіслав Боклан та Олексій Вертинський.

Артур: З такими артистами перебувати на одному майданчику та грати в одній сцені — колосальне задоволення. Ти просто дивишся та запам’ятовуєш. Мені здається, за дві зміни зі Стасом я від нього отримав поради та досвіду, як за пів року навчання.

Ольга: Ми вже дуже давно перетинаємося на зйомках. З Вертинським ми нещодавно брали участь в іншому проєкті. Разом ми навчилися залишатися природними за кадром, гуморити та просто відпочивати. На зйомках «Бобринських» склався згуртований колектив, ми всі потоваришували: режисер, сценаристи, актори — ми стали однією родиною.

Комедія, фентезі, кохання: про що серіал «Дім Бобринських» для вас насамперед?

Артур: Про сімейні цінності, дружбу, згуртованість та благородство. Мені подобається, що у промо телеканалу 1+1 цей серіал назвали «шляхетною прем’єрою». Мені здається, це надзвичайно влучно. Ще ми домовлялися з авторами, з продюсерами, з режисером Андрієм Сілкіним, що нехай це комедія та художня вигадка — люди повинні дивитися серіал та впізнавати себе в якихось ситуаціях.

Ольга: Для мене це романтична комедія. Адже моя героїня пов’язана з коханням, стосунками, зокрема романтичними.

Міла Бобринська
Комедія, фентезі, кохання: про що серіал «Дім Бобринських» для вас насамперед?

Артур: Про сімейні цінності, дружбу, згуртованість та благородство. Мені подобається, що у промо телеканалу 1+1 цей серіал назвали «шляхетною прем’єрою». Мені здається, це надзвичайно влучно. Ще ми домовлялися з авторами, з продюсерами, з режисером Андрієм Сілкіним, що нехай це комедія та художня вигадка — люди повинні дивитися серіал та впізнавати себе в якихось ситуаціях.

Ольга: Для мене це романтична комедія. Адже моя героїня пов’язана з коханням, стосунками, зокрема романтичними.

Я починала з негативних персонажів, мені шалено подобалося їх грати
Ольга Атанасова
Ольго, починаючи з раннього дитинства ви знялися в п’ятдесяти семи кінематографічних проєктах. Яких героїнь вам таки цікавіше грати: позитивних, романтичних чи негативних та зухвалих?

Ольга: Я починала з негативних персонажів, мені шалено подобалося їх грати. Для цих ролей мені фарбували губи яскравою червоною помадою, малювали яскраво очі, робили кучері — було прикольно. Потім мені почали подобатися позитивні персонажі. Все залежить від мого настрою. Зараз я люблю бути ненафарбованою, із зачіскою-пучком, і мені хочеться зіграти у більш характерних, глибоких драматичних та нетривіальних ролях.

Ви успішно виступаєте у Київському театрі на лівому березі Дніпра, стали лауреатом премії «Київська пектораль» у номінації «Найкращий дебют року» за роль Джульєтти у виставі «Ромео та Джульєтта». Що вам більше до вподоби: кіно чи театр?

Ольга: Ці напрями не повинні виключати один одного однозначно. Театр — це школа, де є можливість пробувати, знаходити певні кнопочки, за допомогою яких можна дуже швидко щось показати в кадрі. Театр — це душа та зовсім інша енергія, я отримую надзвичайне задоволення, граючи там. Але сказати, що я люблю кіно менше, — не можна. Я кайфую від знімального процесу та від спілкування з колегами. Якщо погана атмосфера на майданчику та поза ним, то мені простіше відмовитися від проєкту, настільки для мене важливі теплі дружні стосунки в колективі.

Чи є театральна роль, яку ви обов’язково хотіли б зіграти?

Ольга: Колись я хотіла зіграти Кармен, враховуючи, що я абсолютно не схожа на цей персонаж зовні. Багато хто каже, що мені обов’язково треба зіграти Мерилін Монро. І якби запропонували цікавий матеріал про неї, я була б не проти взяти участь. Мені здається, я ще багато чого можу зіграти, мене легко зацікавити чимось незвичайним.

Фото: пресслужба Студії «Квартал 95» та з особистого архіву спікерів