Раміна Есхакзай інтерв’ю Юлія Котляр

Ходять чутки, що Раміна Есхакзай дала бліцінтерв’ю журналу Folga’. Читайте про головні принципи роботи інтерв’юера, відносини з зірковими гостями, а також про підготовку соціальних роликів

Раміна ЕСХАКЗАЙ: «Не варто витрачати час на тих, хто багато балакає»

Блогерка та ведуча Раміна Есхакзай одна з найупізнаваніших та популярних інтерв’юерок України. Цьому передував довгий шлях, адже спочатку в успішність проєкту «Ходят слухи» ніхто не вірив, а щоб відзняти перші випуски, Раміна навіть продала автомобіль. Нині на її авторському ютуб-каналі майже 850 тисяч глядачів, а деякі ролики мають кілька мільйонів переглядів.

Лаконічно та по суті: про підготовку до інтерв’ю, спілкування з гостями та важкі теми — читайте нове бліцінтерв’ю Folga’ з Раміною Есхакзай.

Раміна Есхакзай журналістка

Раміна Есхакзай — членкиня Спілки журналістів України, авторка та ведуча ютуб-каналу «Ходят слухи»

У кадрі Раміна завжди впевнена та зібрана. На якому етапі роботи ви дійшли такого робочого дзену?

Мені здається, що це природна навичка. Можуть пітніти долоні, можу взагалі сама вся спітніти, але про те, що я хвилююся, здогадатися неможливо. Або я можу бути занадто веселою, у стресові моменти сміятися, а люди сприймають мене позитивною та легкою людиною, хоча насправді я хвилююся.

Чи є якісь ритуали перед розмовою, щоб налаштувати себе та стримати хвилювання?

Ритуалів особливих не має. Лише ретельна підготовка та повне занурення в тему.

Раміна Есхакзай Ходят Слухи
Раміна Есхакзай фото

Так, мені дуже приємно, що фахівці такого високого класу зважають на вимоги часу та приймають молоде покоління. Для цього потрібно мати високу самооцінку та не боятися конкуренції.

Я ретельно готуюся до кожного героя, оброблюю всі можливі джерела інформації. Мети обійти когось не ставлю. Якщо вийде класний продукт, його будуть дивитися.

Траплялося, що під час вашого інтерв’ю гість казав одне, а потім у соцмережах чи на інтерв’ю з іншим журналістом стверджував зовсім інше? Було бажання дізнатися, чому так?

Людям властиво змінювати свою точку зору. Після інтерв’ю ніколи не з’ясовую стосунки з героєм.

Маєте цікаві питання до майбутнього героя, але точно знаєте, що йому не подобається цю тему обговорювати. Які ваші дії?

Ще до запису інтерв’ю попереджую, що я буду ставити різні питання, а гість може відмовитися відповідати.

Раміна Есхакзай портрет
Раміна Есхакзай фото

Випуск з Андрієм Данилком — це унікальний випадок. Друге швидке інтерв’ю — це Юлія Саніна: вона погодилася за день до запису. З іншими героями домовляємося наперед.

Раміна, є межі вашої наполегливості, коли хочете домогтися крутого героя?

Звичайно, маю свої моральні принципи. Доки герой вагається та не каже чітке «ні», можу періодично раз на місяць-два нагадувати. Якщо ж герой відмовився, я це спокійно приймаю та зайвий раз не турбую.

Були ситуації, коли гість нарешті погодився, зустріч призначена, але він так і не з’явився на інтерв’ю?

Так, мала проблеми з непрофесіоналізмом гостя та призначала ще зустріч. Але згодом розуміла, що не варто було витрачати час на цього героя, — інтерв’ю вийшло слабеньким.

Раміна інтерв’ю з патологоанатомом
Раміна інтерв’ю з Машею Єфросініною

Порівнюючи кількість переглядів соціальних та звичайних випусків, бачимо, що соціальні збирають перегляди стабільно добре. Коли ж запрошуєш зірку, то не можна нічого передбачити. Можливо, це пов’язано з тим, що селебріті на всіх не вистачає — їх менше, ніж крутих інтерв’юерів.

Я працюю на всі 100%. Добре інтерв’ю — це не лише правильна підготовка інтерв'юера, але й відкритість гостя. Якщо гість не прагне щирості, то й інтерв’ю буде посереднім. А потім напишуть, що інтерв’юер не впорався.

Моральна складова, оскільки я переймаюся проблемами героїв кілька місяців. Після завершення роботи над випуском емоційно важко повертатися до звичайного життя. Тому знімаю їх не часто.

Я не розповідаю про теми наперед, оскільки виявилося, що інші журналісти перехоплюють мої ідеї.

Взагалі думала про це, але поки що не готова.

Я не відповідаю за почуття інших людей, але, можливо, ці теми для них болючі, тому вони не поспішають розкриватися. Як на мене, варто бути відвертим з глядачем та подавати правду, бо «успішний успіх» у соціальних мережах дуже дратує та не є справжнім.

Раміна інтерв’ю з Андрієм Данилком
Раміна Есхакзай ютуб ходят слухи

На впевненість у собі не впливає кількість глядачів чи суспільне визнання. Це те, що потрібно пропрацьовувати у кабінеті психолога. Тому моя успішність не дорівнює високій самооцінці.

У шоу люди приходять заради шоу. Я це зрозуміла одразу та вдало зіграла на контрастах.

Не витрачати час на тих, хто багато балакає.

Фото: особистий архів героїни
Юлія Котляр
Автор(ка):
Юлія Котляр