Ірина Мелехіна
Автор(ка):
Ірина Мелехіна

Ярослав Вус, парамедик: «Перша допомога при п’яти найчастіших екстрених станах»

Ярослав Вус — голова Всеукраїнської спілки парамедиків. Народився у Києві, закінчив Київський та Вінницький національні медуніверситети. Пропрацювавши 8 років у швидкій допомозі, поїхав за новим досвідом до Європи. В Угорщині, наприклад, працював у мотобригаді екстреної медичної допомоги. Згодом український парамедик зрозумів, що в європейських країнах рівень знань населення про надання першої допомоги набагато вищий, ніж у нашій країні. Тоді він вирішив виправити ситуацію та у 2014 році заснував Всеукраїнську спілку парамедиків.

Тепер він регулярно читає лекції та проводить тренінги з долікарської допомоги для дітей та дорослих. Такі зустрічі дуже популярні. Про серйозні речі Ярослав розповідає дохідливо та з лікарським гумором. Він упевнений, що так інформація краще засвоюється. Тим більше що для кращої наочності разом з ним завжди надійний помічник — манекен Ганна. Завдяки Ярославу та його колегам уже підготовлено майже сто тисяч осіб, які знають, що робити при зупинці серця, крововтраті та інших екстрених ситуаціях. На щастя для багатьох врятованих, Ярослав має добру інтуїцію: він часто з’являється у потрібному місці в потрібний час — саме там, де необхідне його вміння надавати першу допомогу. Спеціально для YouTube каналу Folga’ Ярослав Вус склав алгоритм дій для п’ятірки найчастіших екстрених ситуацій.

  • [01:44] Ситуація № 5 — порушення прохідності дихальних шляхів

  • [05:45] Ситуація № 4 — крововтрата

  • [06:51] Ситуація № 3 — судоми

  • [08:51] Ситуація № 2 — втрата свідомості із зупинкою дихання

  • [12:00] Ситуація № 1 — втрата свідомості

Шукаємо та знаходимо правильні орієнтири разом із новою рубрикою онлайнвидання Folga’ «ТОП». Запрошені експерти мають рейтинги у тих галузях, які дійсно заслуговують вашої уваги: здоров’я, краса, подорожі, мода, спорт, психологія, розваги та багато іншого. Слідкуйте за тенденціями та не пропустіть найцікавіше!